Електроенергія зі сміття: на Львівщині запустили біогазову електростанцію (фото)
Понад 800 тис. куб. м газу на рік та “зелена” енергія для близько 735 сімей. Саме такий результат даватиме сучасна біогазова електростанція, що запрацювала на полігоні твердих побутових відходів у Львівській області сьогодні, 21 травня 2022 року. Об’єкт побудовано в межах спільного проєкту НАК “Нафтогаз України” та групи компаній Clear Energy.
Про це повідомляє Нафтогаз, передає ПравдаТУТ News.
Розвиток низьковуглецевих бізнесів — стратегічний вибір Нафтогазу. Побудова цього об’єкту — один з кроків у цьому напрямі.
Завдяки побудованій тут біогазовій електростанції 38 гектарів сміттєвого полігону, який викидає мільйони кубометрів шкідливого звалищного газу, стануть джерелом енергії для навколишніх домогосподарств. За нашими підрахунками, завдяки цьому об’єкту в атмосферу не потрапить понад 2 мільйони м.куб. метану, який в 30 разів сильніше шкодить клімату ніж вуглекислий газ, — зазначив голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.
Звалищний газ формується під час анаеробного (без доступу повітря) розкладу органічних решток відходів (залишки їжі, листя, гілки й т.д.). Зазвичай, цей газ є однією з причин пожеж і вибухів на звалищах. Такі пожежі важко загасити, бо вони утворюються і горять не на поверхні, а в глибині звалища.
Тепер ризик займань та пожеж на цьому полігоні, які вже траплялися у минулому, зменшився. Видобування біогазу має також знизити висоту тіла полігону – сміттєзвалище осяде під власною вагою. Відкриття цього об‘єкта є черговим етапом в рекультивації полігону, черговим етапом в забезпеченні екологічної безпеки для жителів Львова та області, — наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький..
Для надійності процесу на станції встановлено австрійське обладнання Jenbacher, яке використовується в біогазових проєктах по всій Європі.
Станція виробляє 2 мільйони 645 тисяч КВт/год на рік, заміщуючи при цьому понад 800 тисяч кубів природного газу. Це дає можливість забезпечити “зеленою” електроенергією близько 735 домогосподарств і разом з тим скоротити викиди СО2 в атмосферу обсягом близько 30 тисяч тонн на рік, — пояснив співзасновник та голова наглядової ради Групи Clear Energy Петро Багрій.
Мер Львова Андрій Садовий зазначив, що проєкт рекультивації полігону у Великих Грибовичах місто реалізує завдяки підтримці європейських банків. За його словами, наразі триває технічна рекультивація, яка включає будівництво системи збору, підготовки та утилізації полігонного газу з генерацією електричної енергії.
Віра Коновал - pravdatutnews.com