Опанувати столярську справу: у Львові можна пройти безкоштовні курси (відео)

Опанувати столярську справу: у Львові можна пройти безкоштовні курси (відео)
У Львівському художньому училищі організували курси столярів для вимушено переміщених осіб.

Так у Львівському художньому училищі проходять курси перепідготовки для вимушено переміщених осіб. Зараз тут готують майбутніх столярів. Цю пришвидшену навчальну програму розробили спеціально для переселенців, щоб вони у найкоротші терміни могли опанувати базові навички нової професії та чимшвидше знайти роботу.

Ми повинні за цей час виділений виконати завдання на 100%. 2 тумбочки на чоловіка - на навчальну групу 20 тумбочок.

Ми розібрали креслення тумбочки. Ми розібрали тумбочку по деталях, по розмірах. Ми зробили карту розкрою, розкроїли плиту на деталі і в даний момент виконуємо наклеювання кромки. Процес сам називається личкування,  - розказує Степан Білецький, майстер виробничого навчання.

Тривають курси всього 21 день - з пів 9 до 17 години.

Зранку в нас трохи теорії. А потім приступаємо до практики. Тобто цю теорію застосовуємо вже на практиці. І дуже гарно все засвоюється.

Мені ця справа подобається. І майстри хороші. Дуже гарно віддають знання, навчають, - каже Юрій Проценко, учасник навчань.

Звичайно, не все вдається одразу. Без браку не обійтися.  Але після відпрацювань м’язи все запам’ятовують і робота дається легше.

Під час всього процесу майстер уважно стежить за кожним рухом своїх нових студентів. Без нагляду їх не залишає.

При кожній операції, ви бачили, я від верстата не відходжу. Ви розумієте, то є верстат, то є оберти, то є пила, то є фреза, - зауважує Степан Білецький, майстер виробничого навчання.

Звісно ж, за пришвидшений курс навчити всіх нюансів столярської справи не вдасться. Але це хороша база для тих, хто вирішив змінити свою сферу діяльності і опанувати нову професію. Як от Андрій з Донеччини.

Займався продажами, на виноробному підприємстві працював, в сфері соціальної політики працював. То зараз важко себе тут зреалізувати на новому місці як внутрішньо переміщена особа. То хочу зрозуміти чим я зможу надалі займатися.

Викладачі просто супер. Багато і теорії, і практики за дуже обмежений час, - розказує Андрій Рябцев, учасник навчань.

Окрім того, на базі художнього училища розпочалося ще й навчання з основ підприємницької діяльності та проведення майстер-класів з флористики. Та і це ще не все.

Працюємо над художнім напрямком, оскільки в нас будівельно-реставраційне відділення є, і художнє відділення, і такий флористичний напрямок. А ще плануємо з професії маляр.

Ми маєм змогу і навчати і перекваліфіковувати такими короткотривалими курсами, - повідомляє Надія Обнявка, директорка Львівського вищого професійного художнього училища.

Також  начальниця відділу професійної освіти Львівської міськради додає:

Ми вивчаємо потреби на ринку праці. Шукаємо відповідних роботодавців, а також зацікавлених ВПО.

Обов’язково пропонується можливість для працевлаштування. Знаходиться комунікація з роботодавцями на ринку праці для того, щоб люди мали можливість додатково заробити на життя, - каже Олена Грицак.

Додамо, організовують куси з перекваліфікації у межах Програми розвитку ООН. А от навчання з підприємницької діяльності підтримує уряд США.

Той час, який зараз я витрачаю на пошук роботи, кожну годину хотілося б з користю витратити на розуміння того, чи буду я цим займатися, чи іншим. То хотілося б ще пройти якісь курси, - зауважує Андрій Рябцев, учасник навчань.

Підтримай нас на Patreon: https://www.patreon.com/pravdatutlviv

Злата Новосельська - pravdatutnews.com 

 239
 
Читайте також
Дитсадки на Львівщині відновлюють роботу (відео) Дитсадки на Львівщині відновлюють роботу (відео)
Рекомендацію надав обласний департамент освіти та науки, зважаючи на можливості, безпечні умови та запити батьків.
Зі сцени – на Схід: як львівські митці збирають гуманітарну допомогу та допомагають вимушено переселеним людям (відео) Зі сцени – на Схід: як львівські митці збирають гуманітарну допомогу та допомагають вимушено переселеним людям (відео)
Заньківчани розгорнули у своєму театрі волонтерський центр: сортують гуманітарну допомогу та надають тимчасовий прихисток переселенцям.
Loading...
Load next