Нестерпний сморід впродовж років: на Львівщині люди вимагають припинити діяльність свиноферми (відео)

Нестерпний сморід впродовж років: на Львівщині люди вимагають припинити діяльність свиноферми (відео)
Жителі Гряди та навколишніх населених пунктів у судовому порядку вимагають припинити діяльність свиноферми, що отруює їхні життя.

8 км від Львова, а живемо в такому страшенному лайні, такому свинячому лайні, що це просто не описати словами.

Нестерпний сморід, проти якого жителі львівського села Гряда борються роками. У далеко нефранцузьких ароматах звинувачують тутешню свиноферму. Про цю ситуацією наша команда розповідала вам ще у 2019-му. Минуло 3 роки, а за словами місцевих, нічого так і не змінилося.

Так як ми живемо 500 метрів від свиноферми, атмосферний тиск постійно задавлює до нас оце неприємне повітря, хоча це не є неприємне повітря, це – жахливий сморід, ми вже просмерділися просто напросто, нас одяг просмердівся. Я вже неодноразово казала, в нас люди, діти стидаються до школи їхати тому, що інші від них кажуть: «Фу, від вас смердить!» і вони починають комплексувати, - розповідає Галина Солонецька, жителька села Гряда.

Галина Солонецька – родом з Гряди, однак тривалий час проживає в Італії. Власне жінка й подала позов до суду на агропромислове підприємство «Гряда».

Я не думаю за себе, я можу собі дозволити жити десь в іншому місці. Але це – мій батьківський будинок, а я дуже люблю своє село, дуже люблю Україну. Я хочу, щоб мої діти приїжджали сюди, вчили українську мову. Я хочу повернутися додому і жити в своєму селі і в своєму будинку, але через отаке функціонування свиноферми це просто неможливо, - запевняє жителька села Гряда.

Відтак вимагає припинити діяльність свиноферми у цьому селі.

Ми вважаємо такі вимоги позивні необґрунтованими й безпідставними. По суті наша позиція викладена в документах, які ми подали до суду і далі в судовому порядку будемо доводити те, що підприємство здійснює свою діяльність з дотриманням законодавства, вкладає величезні кошти і інвестує в модернізацію виробництва, відповідно жодних підстав для припинення діяльності виробництва немає, - каже Андрій Кавчук, адвокат відповідача.

Це судове засідання протривало не більш як 15 хвилин, адже відповідач попросив час, аби ознайомитися з доказами, які позивач подав до суду як реакцію на дозвільні документи, надіслані стороною підприємства напередодні.

Ми заслухали пояснення 1 сторони. Сьогодні мало слухатися пояснення 2 сторони, однак у зв’язку з тим, що подано заперечення, подано відповідь на заперечення, сторона бажає ознайомитися з тими документами, які подала друга сторона. Після того, як ознайомиться, хто з вас прийде… будемо тоді продовжувати, заслухаємо пояснення 2 сторони і будемо справу закінчувати, - доповів суддя.

Ми просто не хочемо жити в цьому і наші діти хочуть дихати, і наші діти хочуть навчатися. А так, як вони в постійному смороді живуть, вони і навчатися не можуть, - мешканка села.

Судові процеси тривають уже рік. І на думку адвокатеси позивачки, відповідач умисно їх затягує.

В нього майже місяць був і він, як на мене, дійсно зробив це для того, щоб ми не мали сильно багато часу з ними ознайомитися, підготувати якусь позицію до суду.

Це вже не вперше. Дуже часто таке буває, що або сторона кудись йшла невідомо на яку адресу і потім в суді каже, що нам усе надіслали і ми мусимо ознайомитися з матеріалами справи, або просто не надсилає документів, - каже Ольга Мелень-Забрамна, адвокатеса заявниці.

Ба більше, як переконує Галина Солонецька їй та її оточенню погрожують.

Приїхала людина в Італію в грудні 2019 року і заходить до мене в магазин і каже: «Ви должни прєкратіть свою дєятєльность в Українє, а то вам ета плохо закончітся». Я кажу:» Хлопець, ми не а-ля 90-ті, вони вже начебто закінчилися ті часи, що я там такого страшного роблю?». З його аргументів: «свінофєрма хорошая, дайот свінєй на АТО, а якшо ви нє успакоітєсь, вам буде плоха». Ну, і мені довелося робити заяву на карабінерів, - розповідає Галина Солонецька, жителька села Гряда.

Мені ставились траурні вінки, мені нещодавно обрізали, фура їхня, яка їхала вигружати бляху на підприємство. Обірвала мені інтернет, повалили стовпи.

Коли я взяла машину в одного знайомого і їздила у своїх справах, потім почали йому засипати в бак цукор, - каже Наталія Демчишин, громадська діячка.

Наталія Демчишин проживає у селі Мервичі, неподалік Гряди. То ж жінка також бореться, за її словами, проти тотального свавілля тутешніх підприємців.

Є багато зафіксовано моментів як по селу Гряді, так і по селу Мервичі. Це є фірма одна і та сама, тільки під різними назвами, але власник один і той самий. Так само той власник має свинокомплекс ппр село ланерівка, також власник має в Перемишлянах бойню.

Ми знаємо, що дана фірма виливає нечистоти, які закопують в землю, вони ніде їх не вивозять, закопують на території села Мервичі біля певного об’єкту.

Були теж зафіксовані кадри в перемивках, де ніби є лагуна, але там зливалися, цілі поля 100 га були залиті гноївкою, - розповідає Наталія Демчишин, громадська діячка.

Усе це додали до матеріалів справи. Наступне ж судове засідання відбудеться 10-го жовтня.

Надіюся на те, що суд прийме якесь рішення для людей, а не для свиней.

Підтримай нас на Patreon: https://www.patreon.com/pravdatutlviv 

Злата Новосельська - pravdatutnews.com

Читайте також
На Львівщині суд оштрафував чоловіка, який 1,5 кілометра тягнув собаку за автомобілем (фото) На Львівщині суд оштрафував чоловіка, який 1,5 кілометра тягнув собаку за автомобілем (фото)
Яворівський районний суд Львівської області покарав чоловіка за жорстоке поводження з твариною.
Loading...