В Україні запрацював новий потужний метрологічний центр RGC-Metering Захід
В Україні запрацював новий потужний метрологічний центр RGC-Metering Захід. Робота якого спрямована на повірку та виробництво газових лічильників, що дозволить особливо у цей непростий для України час економно використовувати дефіцитне блакитне паливо.
Ми створили тут 50 робочих місць для високопрофесійних фахівців у галузі метрології. Метрологічний центр забезпечений сучасним обладнанням для повірки та обслуговування лічильників газу та інших засобів вимірювальної техніки. Всі процеси автоматизовано, повністю виключено помилки, що викликані людським фактором. В наступному році ми плануємо виготовити 230 тис побутових лічильників в тому числі 16 тисяч смарт-лічильників, - розповів
Андрій Лашко, керівник проєктів по метрології РГК.
Смарт-лічильники в Україні виготовлятимуть вперше. Вони розроблені й спроєктовані фахівцями Регіональної газової компанії. Наразі завершується сертифікація одразу декількох моделей «розумних лічильників».
Унікальність смарт-лічильників в тому, що як ви знаєте на даний час потрібно передавати показники споживання природного газу, а ці лічильники якраз виключають оцей суб’єктивний вплив споживача газу: передав-не передав, встиг - не встиг. Таким чином ми піднімаємо достовірність обліку газу в країні в цілому. ЦЕ спрощує роботу споживачів по передачі даних, особливо це стосується юридичних споживачів, які мають певні договірні зобов’язання з акціонерними товариствами по газопостачанню, - пояснив Петро Джочко, начальник Метрологічного центру.
Розташований метрологічний центр у Івано-Франківську й обслуговуватиме весь західний регіон. Додамо, що всі повірочні лінії центру оснащені інфрачервоними, оптичними, низькочастотними перетворювачами та імпульсними дисками. Ключові процеси контролюються дистанційно, та не вимагають втручання людей. Метрологічний центр - Захід забезпечений автоматизованим обладнанням від провідних європейських компаній, що дозволяє унеможливити помилки в процесі повірки та виробництва.
На сьогоднішній день це є мабуть один з кращих центрів, який буде здійснювати повірку й калібрування засобів мірної техніки, конкретно газових лічильників і десь орієнтовно річний обсяг повірки й калібрування ЗВТ тут приблизно 200-т тисяч штук. І я думаю, що той високий рівень обладнання, яке тут стоїть, високий рівень технологій враховуючи усі технічні характеристики, температурні характеристики і все, що є для цього щоб якісно робити цю роботу тут врахований і я можу сказати, що це є дуже високоефективний об’єкт, - сказав Олег Коржак, генеральний директор ДП «Івано-Франківський науково-виробничий центр з питань стандартизації, метрології та сертифікації».
Також у місцевій лабораторії перевіряють якість блакитного палива, щоб споживачі отримували кращий продукт.
У технологічному світі є такий сталий вираз «State of the art» це по суті вже ближче до мистецтва. Коли ви досягаєте чином технологічним чи науковим стану коли це вже виглядає, як мистецтво, то називають в технології оцим виразом. Мені здається, що це «State of the art» однозначно момент, який дозволяє сказати, що справедливість запанує стосовно лічильника й споживача, - зауважив
Юрій Кузьменко, перший заступник керівника ДП «Укрметртестстандарт».
Це вже другий подібний Метрологічний центр у Східній Європі. Перший відкрили ще 2 роки тому у Харкові.
Таких по всій країні має бути 5 заводів. Річ у тім, що нам на сьогоднішній день є велика робота стосовно неефективної, старої радянської газорозподільної мережі. Без необхідних технологій це неможливо. Тому завдяки західним партнерам, західним технологіям, які тут застосовують, то це повинно за найближчі 5-10 років підвищити ефективність газорозподільної мережі в нашій країні, - підсумував Олексій Тютюнник, операційний директор РГК.
Ще три таких потужних центри у майбутньому планують запустити у Київській, Дніпропетровській та Хмельницькій областях.