«Зимове» модульне містечко у Львові: як живуть його мешканці? (відео)
Я пам'ятаю своє дитинство, в 67 році я був у 7 класі. І ми ходили з хлопцями, копали патрони, міни, снаряди з війни. А зараз там накидали стільки, що мені просто страшно за них. Там говорять, що “мін-пелюстків” накидали, скільки пластикових мін, що не розмінують то. Я не знаю.
Із рідного Лисичанська, що на Луганщині, пана Олександра вивезли… малі онуки. Адже за них переживає найбільше. Спершу, пригадує, хотів залишитися охороняти дім. Втім війна внесла свої корективи.
Обстріляли залізну дорогу. Тут стріляють, міни літають, бах-бах. Дочка і онука, і купа дітей. Двоє - по року. І якщо з ешелоном щось трапиться, розбомблять, вони з ручними дітьми нічого не зроблять. І я сів у поїзд і поїхав, - каже Олександр Сердюк, переселенець із Лисичанська, мешканець модульного містечка.
До Львова добралися у серпні. Спершу мешкали у модульному містечку у Стрийському парку. А от у січні переїхали у нове - двоповерхове, що на Сихові. Ці модулі, на противагу попереднім, більш адаптовані до зимового періоду.
Тут діти ходять в туалет, в душ по коридору, закрито все. А там треба було через вулицю - неслухи вискакують без штанів і без шапки. У мене ще менша дочка із зятем і з онукою теж тут, але поверхом вище живуть, - розповідає Олександр Сердюк.
А ще чотирилапа подруга - Ася.
Та, вона бігає і кусається.
Містечко складається з 8 двоповерхових будинків, кожен з яких - із 80 модулів. Ці будиночки - так званого коридорного типу. Тобто мешканці виходять зі своїх кімнат не на вулицю, а в коридор, де краще зберігається тепло.
Якщо в попередніх містечках санвузли це були як окремі блоки, треба було проходити через вулицю, то тут санвузли є всередині. Так само всередині є їдальні, де люди можуть собі приготувати їсти, попрати речі і ці місця загального користування будуть під’єднані до генераторів, - каже Любомир Зубач, заступник міського голови Львова з містобудування.
Загалом тут можуть розміститися майже 1500 вимушено-переміщених осіб. Наразі сюди із попередніх містечок уже переїхали 700 людей.
Це третина – діти. 25% це є чоловіче населення, а все решта - жінки. Маємо хлопців, які вже призвалися звідси - 13 людей, які служать, захищають Батьківщину, - розповів Володимир Головатий, координатор модульних містечок у Львові.
Переселення із так званих “літніх” містечок триває поступово, - зазначають у мерії. Коли процес завершиться, модульні помешкання у Стрийському парку, на Пулюя та “Маріяполіс” законсервують.
Сьогодні-завтра частина людей, які живуть тут обабіч сюди переїдуть. Можна прийти, подивитися. Перевага Сихова в тому, що поруч є парк Івана-Павла Другого - це є велика локація, ну, і звідси в центр трамвайчиком ви добираєтесь трамвайчиком за 20 хв. Дуже комфортно, - пояснює Андрій Садовий, міський голова Львова.
Нагадаємо, облаштування четвертого й найбільшого у Львові модульного містечка розпочали наприкінці листопада 2022-го року, у межах співпраці Міністерства розвитку громад і територій України та польського уряду.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com