Усиновлення, патронат, опіка, прийомна сім’я, ДБСТ: БФ «Рідні» популяризують сімейні форми виховання
Діти, що зростають без батьківського піклування потребують надійних дорослих поруч. Психологи благодійного фонду «Рідні» переконані, що саме сімейні форми виховання – це той ідеальний шлях аби стати родиною для дітей, що зростають без рідних.
Діти, які приходять з інтернат них закладів, можуть емоційно капризними, істерики можуть проявляти, можуть бути, навпаки, дуже пригніченими. Чому? Тому що в інтернат них закладах та дитячих будинках їм не вистачає тепла, піклування, їм не вистачає доброти, які вони можуть отримати в сім’ї у рідній сім’ї, - зазначає психолог БФ «Рідні» Андрій Несух.
Вже 12 років благодійний фонд «Рідні» допомагає дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. А зараз спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) популяризують усиновлення, патронат, опіку та піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу у Львівській та Закарпатській областях.
Ольга вже має досвід піклування, адже коли її сестру позбавили батьківських прав, вона без вагань взялася виховувати свого племінника. Жінка зізнається, що насправді, це справа нелегка, і шукати юридичну та психологічну допомогу тоді доводилося самотужки.
Я не відмовилася, хоча було дуже важко. Ми стикалися з багатьма труднощами. Це не так легко виховувати дитину, в якої немає ідеалу батьків. Найбільше, що мене бентежило - це те, щоб він мав завжди дружнє середовище, яке б позитивно впливало на його світогляд, - розповідає опікується племінник Ольга Кевешлігеті.
Що таке піклування, якими бувають сімейні форми виховання та куди звертатися по допомогу та підтримку? На події у Закарпатті фахівці благодійного фонду «Рідні» пояснили десяткам гостей, важливість прийняття дітей, позбавлених батьківського піклування в свої родини та обговорили страхи та упередження на шляху до створення сімейних форм.
Це в першу чергу, запитати себе: навіщо це мені і навіщо це потрібно дитині? Тобто, який мотив керує цими батьками. Друга моя порада – не боятись. Не боятись брати дитину, тому що ви ніколи ви ніколи не залишитеся на одинці,і ви не будете задумуватись: як я справлюся з цією дитиною, - розповідає психолог БФ «Рідні» Андрій Несух.
Ольга в захваті від лекцій юристів та психологів та шкодує, що вік не дозволяє їй взяти під опіку ще одну дитину. Але тепер, коли Благодійний фонд «Рідні» розпочав свою роботу на Закарпатті, жінка закликає не зволікати та взяти до своєї сім’ї дитину, яка так потребує підтримки та любові.
На заході дуже приємні представники. Я побачила, і якби я не була така старенька, то я би ще одну дитину взяла під опіку, якій потрібна допомога, - розповіла Ольга Кевешлігеті, яка опікується племінником.
Отримати безкоштовну юридичну та психологічну консультацію щодо усиновлення, патронату та сімейних форм виховання можуть усі бажаючі зателефонувавши на гарячу лінію Благодійного фонду «Рідні» - 0 800 300 484.