Як полегшити пошуки квартири? | КВАРТИРА НА ФІНІШІ #6

Як полегшити пошуки квартири? | КВАРТИРА НА ФІНІШІ #6

Шостий випуск проекту «Квартира на фініші» від телеканалу ПравдаТУТ Львів присвячений порадам як купити для себе якісну квартиру.

Відповідаємо на найпоширеніші запитання і сьогодні ми запросили людину, без якої пошук квартири може затягнутись у часі та подовжити пошуки на невизначений термін.

У шостому випуску проекту «Квартира на фініші» спілкуємось з ріелтором Оксаною Савулою.

Які завдання виконує ріелтор, що він робить?

Ріелтор в кожній сім’ї потрібен так само як юрист, стоматолог, сімейний лікар і подібні важливі професії, оскільки гроші, які ми витрачаємо на нерухомість, це є найбільша цінність в даному випадку. Вкладати кошти неправильно, робити помилки - на це нема права скажемо так. Тому я за те, що ріелтори дуже потрібні, оскільки вони допомагають правильно вкласти ваші кошти, - зазначає Оксана Савула.


Як це відбувається? Я звертаюся за послугами до ріелтора, чим він мені допомагає?

Перш за все хочу сказати, що кожна людина може абсолютно ту роботу, яку робить ріелтор, зробити самостійно. Якщо ми говоримо про новобудови, просто уявіть, скільки вам потрібно часу, щоб проаналізувати кожного забудовника, проаналізувати проект, який він здав. Наскільки були затримки, аналіз якості кожного об'єкту тощо, аби вибрати собі якийсь певний об'єкт? Аналізувати документи і багато ще різних таких нюансів, які, наприклад,  ріелтор, який працює в цьому щодня, робить постійно. Не витрачайте час даремно і одразу звертайтесь до ріелтора, тому що в кінцевому результаті, коли ви оплачуєте йому комісію, ви хоча б знаєте, за що ви платите, - підкреслює Оксана Савула.

На які критерії варто звернути увагу при купівлі, квартири при пошуку, квартири, зокрема на вторинному ринку і на первинному 2 розглянемо 2 варіанти.

Критерії на первинному ринку і на вторинному зовсім різні.

Якщо ми говоримо про новобудови, перш за все, на що потрібно звертати увагу? Це сам забудовник, а точніше аналізувати його проекти. Яким чином він поводився на попередніх проектах? Тобто наскільки часу були затримкми? Наскільки якісно він збудував, чи не збудував?

Також на що потрібно звертати увагу - це документи? Я особисто дуже часто раджу клієнтам, брати юристів. Ми живемо в Україні і насправді, якщо так чесно, взяти юриста для того, щоб він достеменно докопався до кожної дрібниці. Ціна питання 100 доларів.

На вторинному ринку часто прописані малолітні діти. З ними неможливо продати нерухомість, якщо немає згоди батька чи матері. Малолітні діти часто є співвласниками, мають частку в квартирі, а відповідно потрібен дозвіл опікунської ради. Власне, всі такі нюанси, які виникають при пошуку вторинного ринку, це те, на що потрібно звертати увагу, але як взагалі це зробити, якщо ви вирішили робити це самі без ріелтора?

Ловіть від мене лайфхак: Вам потрібно прийти до нотаріуса і сказати «перевірте мені квартиру». Більшість нотаріусів роблять це безкоштовно, якщо ви потім у них переоформлюєте цю квартиру. Деякі беруть за таку консультацію гроші, проте теж невеликі суми - це може бути 1000 гривень і нотаріус по різних базах і різних реєстрах перевіряє квартиру.

Також потрібно звертати увагу на сам будинок, на якість та чи немає на ньому тріщин, та проблем з плануванням, якщо це старі будинки. Потрібно звертати увагу також на нас самі під'їзди це теж дуже важливо, - розповіла Оксана Савула.

Що може повпливати на ціну квартири?

На ціну новобудов впливає клас будівництва.

Він буває економ,  комфорт і бізнес класу або преміум. Чим вищий клас будівництва тим дорожча ціна. Також впливає маркетинг кожного забудовника. Якщо він добре налаштований і цей забудовник є популярний та у нього хороша історія - автоматично в такого забудовника ростуть ціни.

 Локація теж впливає на ціну, - підкреслила ріелтор Оксана Савула.

Як поверх впливає на ціну квартири?

Щодо поверху існують забудовники, які оцінюють квартири по поверхах. Багато хто про це не знає і дивується. Нижчі поверхи є дешевшими, вищі поверхи - зазвичай є дорожчим. Правда, така ситуація зберігається не у всіх забудовників, - зазначає Оксана Савула.

Все ж як обрати для себе найвигідніший варіант?

Тут, власне, лежить більша відповідальність на ріелтору, тому що він має розуміти, що саме пропонує своїм покупцям.

Уявіть собі, що за років п'ять або 10, ви захочете продати цю квартиру, яку ви зараз хочете купити. Квартира це завжди перехідний етап. Якщо це маленька квартирка - у більшу, якщо більша – перехід на будинок чи котедж і, власне,  в момент обрання має бути розуміння майбутнього через багато років, - підкреслила Оксана Савула.
 

Більше порад у проекті «Квартира на фініші» вже у наступному випуску!

Партнер програми девелоперська компанія LEV Development

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Loading...
Load next