Парфуми та лосьйони руйнують природний повітряний бар’єр шкіри — дослідження

Парфуми та лосьйони руйнують природний повітряний бар’єр шкіри — дослідження
Це послаблює природний бар’єр проти шкідливих речовин у повітрі та може впливати на імунітет.

Фото: Siora Photography/Unsplash

Використання парфумів і косметичних лосьйонів здатне порушувати хімічні процеси на поверхні шкіри, що призводить до руйнування так званого "захисного повітряного шару" навколо людини.

Про це йдеться у нещодавньому дослідженні, опублікованому в журналі Science Advances.

Цей захисний шар утворюється завдяки взаємодії озону з компонентами шкірного сала, зокрема скваленом, що спричиняє появу гідроксильних радикалів. Вони відіграють роль природних "очисників", знешкоджуючи шкідливі речовини у повітрі. Коли ці радикали зникають або зменшуються в кількості, людина стає більш вразливою до впливу токсичних сполук.

У новому експерименті вчені спостерігали за чотирма добровольцями в умовах підвищеного рівня озону. Спочатку учасники перебували в кімнаті з чистою шкірою, а згодом — після нанесення парфумів чи лосьйонів. Аналіз показав, що після використання лосьйону концентрація шкірного жиру зменшувалася майже у 10 разів, а вироблення гідроксильних радикалів знижувалося від 30 до 140%. У випадку парфумів рівень радикалів зменшувався приблизно на 80%, головним чином через вміст спирту, який поглинав ці молекули.

Хоч у парфумах також є терпени — речовини, що можуть утворювати радикали при взаємодії з озоном, — їхній ефект повністю нівелюється через алкогольну основу.

Дослідники застерігають: ослаблення захисного шару повітря може знижувати здатність організму протистояти шкідливим речовинам у довкіллі. Більше того, після нанесення косметичних засобів біля обличчя та грудної клітки зростає концентрація окиснених летких сполук, частина з яких може мати шкідливий вплив на здоров’я.

Втім, науковці наголошують, що для остаточних висновків про рівень ризику потрібні подальші дослідження.

Нагадаємо, вакцина проти кокаїну зменшила залежність та кількість наркотика в організмі — перші результати випробувань

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Вакцина проти кокаїну зменшила залежність та кількість наркотика в організмі — перші результати випробувань Вакцина проти кокаїну зменшила залежність та кількість наркотика в організмі — перші результати випробувань
Новий препарат проти кокаїнової залежності, що стимулює вироблення антитіл до наркотику, показав обнадійливі результати на початковій стадії клінічних випробувань.
Трансплантація калу: новий підхід у лікуванні гастроентеропатії у пацієнтів з діабетом Трансплантація калу: новий підхід у лікуванні гастроентеропатії у пацієнтів з діабетом
Нова терапія на основі трансплантації калу допомогла пацієнтам з діабетом першого типу позбутися болю, здуття та діареї
Печінка під ударом: 5 щоденних звичок, які її руйнують навіть без алкоголю Печінка під ударом: 5 щоденних звичок, які її руйнують навіть без алкоголю
Печінка — один із найважливіших органів нашого тіла. Вона виконує понад 500 функцій, серед яких очищення крові, знешкодження токсинів і регулювання обміну речовин. Але навіть якщо ви не вживаєте алкоголь, ваша печінка може щодня потерпати від ряду звичних дій, які на перший погляд здаються нешкідливими.
Load next