Науковці виявили, що певні сполуки, які містяться в кориці, здатні впливати на процес засвоєння ліків, а іноді — знижувати їхню ефективність.
Про це повідомляє The Washington Post.
Нещодавнє дослідження виявило, що деякі компоненти кориці можуть впливати на ефективність дії лікарських препаратів. Йдеться насамперед про коричну кислоту та циннамальдегід – активні речовини, що містяться в коричній олії.
Науковці з Університету Міссісіпі досліджували, як ці сполуки взаємодіють з так званими ксенобіотичними рецепторами (PXR і AhR), які відіграють ключову роль у метаболізмі медикаментів. Дослідження показало, що коричний альдегід може активувати ці рецептори, що потенційно знижує здатність організму засвоювати деякі ліки.
Постійне вживання кориці може вплинути на ефективність рецептурних препаратів, а в окремих випадках – навіть сприяти розвитку хіміорезистентності, – зазначив Білл Гурлі, головний науковець Національного центру дослідження натуральних продуктів.
Зокрема, особливу обережність слід проявити людям із хронічними захворюваннями, такими як рак, діабет чи ВІЛ. Для них взаємодія кориці з медикаментами може мати серйозні наслідки.
Водночас дослідники наголошують: мова не йде про повну відмову від кориці. У помірних кількостях вона може бути корисною – наприклад, сприяти зниженню рівня цукру в крові та покращувати чутливість до інсуліну. Також відомі її антимікробні властивості.
Наразі науковці планують продовжити дослідження, аби визначити безпечне дозування кориці, яке не впливає на ефективність медикаментозного лікування.
Нагадаємо, навіщо зараз пити більше води: поради на травень
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com