Лікарі назвали 10 повсякденних звичок, які найбільше шкодять вашому довголіттю

Лікарі назвали 10 повсякденних звичок, які найбільше шкодять вашому довголіттю
Довге та здорове життя – популярна мета, але її нелегко досягти

Фото: Pixabay/Рexels

З віком у людей часто розвиваються такі захворювання, як деменція та хронічний біль , а також проблеми з мобільністю та серцево-судинні проблеми .

Хоча певні неконтрольовані фактори (наприклад, генетика) відіграють важливу роль у багатьох із цих проблем, повсякденні звички також можуть сприяти неідеальному процесу старіння. А деякі звички, яких ви, ймовірно, дотримуєтеся щодня або щотижня, насправді заважають здоровому старінню та довгому життю.

Про це пише HuffPost.

1. Відмова від профілактичного обстеження.

Як зазначає доктор Гізер Вітсон, нехтування регулярними медичними оглядами, такими як мамографія, колоноскопія чи вакцинація, може негативно вплинути на здоров’я у довгостроковій перспективі.

Це як не везти машину до майстерні. Вона, ймовірно, не прослужить так довго, якщо ви не будете регулярно проводити технічне обслуговування, — сказав Вітсон.

2. Ізоляція від соціуму

Доктор Лі Ліндквіст наголошує: активне спілкування з іншими людьми позитивно впливає на когнітивні функції та загальну тривалість життя. З віком наше коло знайомств часто звужується, тому важливо підтримувати соціальні зв’язки й не боятись заводити нові знайомства.

3. Не коригувати прийом ліків з віком

Ліндквіст застерігає: багато людей продовжують приймати препарати, призначені ще у 40–50 років, які можуть бути неактуальними чи навіть шкідливими у 70–80. Наприклад, деякі протитривожні засоби погіршують пам’ять, а снодійні — підвищують ризик падінь.

4. Малорухливий спосіб життя

Фізична активність — одна з ключових складових здорового старіння. Відсутність регулярних занять спортом може негативно вплинути на самопочуття та довголіття. Американська кардіологічна асоціація рекомендує щонайменше 150 хвилин помірного або 75 хвилин інтенсивного тренування на тиждень.

5. Куріння

Звичка до тютюну давно пов’язана з підвищеним ризиком раку легенів, серцево-судинних захворювань, інсульту та ХОЗЛ. Попри те, що кинути курити важко, відмова від нікотину значно покращує якість життя.

6. Нездорове харчування

Доктор Вітсон радить зосередитись на здоровому раціоні. Найкращим вибором, за її словами, є середземноморська дієта — багата на рибу, овочі, фрукти, цільнозернові продукти й мінімальну кількість оброблених харчів.

7. Недостатня тривалість сну

Недосипання може стати причиною серцевих хвороб, деменції, підвищеного рівня стресу й поганого настрою. Дорослим рекомендовано спати від 7 до 9 годин щоночі. Для поліпшення якості сну важливо уникати кофеїну та алкоголю ввечері й дотримуватись стабільного режиму відпочинку.

8. Хронічний стрес без контролю

За словами Вітсон, наша реакція на стрес — це фізіологічна відповідь на уявну небезпеку. Це послаблює імунну систему та впливає на роботу серця, обмін речовин і сон. Щоб мінімізувати наслідки стресу, варто звернутись до психолога або змінити спосіб життя на менш напружений.

9. Не планувати своє майбутнє здоров'я

Доктор Ліндквіст рекомендує заздалегідь обміркувати, яким буде ваше життя у 70, 80 чи 90 років.
Чи готові ви переїхати до родичів? Чи розглядаєте догляд вдома або проживання у спеціалізованому закладі? Чи маєте доступ до медичних послуг?

10. Не планувати своє фінансове майбутнє

Гізер Вітсон звертає увагу: багато літніх людей виявляють, що їхні заощадження закінчуються, хоча вони не очікували прожити настільки довго. Дехто у 90 зізнається, що не готувався до ще 30 років життя після виходу на пенсію. Важливо продумати фінансову стратегію заздалегідь.

Нагадаємо, ТОП-6 фруктів і ягід, що мають найбільше антиоксидантів: поради дієтологів

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Тейпування обличчя та тіла: протипоказання кінезіотейпування та ефективність лікування (відео) Тейпування обличчя та тіла: протипоказання кінезіотейпування та ефективність лікування (відео)
Яскраві та різнокольорові смужки на тілі. Багато хто спостерігаючи таке у когось із перехожих на вулиці задумувався: що таке типування та що цікавого і корисного є у цій методиці.
У Львові переселенці можуть отримати усю необхідну медичну допомогу (відео) У Львові переселенці можуть отримати усю необхідну медичну допомогу (відео)
Українці можуть переукладати, а також підписувати декларації з сімейними лікарями та отримувати абсолютно всю необхідну їм медичну допомогу 
У лікарнях України почали вести облік антибіотиків У лікарнях України почали вести облік антибіотиків
У 2020 році загальний обсяг усіх продажів і закупівель препаратів перевищив 6,4 млрд грн.
Load next