Британські вчені навчилися вирощувати зуби в лабораторних умовах

Британські вчені навчилися вирощувати зуби в лабораторних умовах
Вирощені в лабораторії зуби можуть бути міцнішими, довговічнішими та рідше відторгатися, порівняно з імплантатами

Британські вчені досягли значного прогресу у створенні матеріалу на основі гідрогелю, який дозволяє вирощувати зуби в лабораторних умовах.

Про це повідомляє журнал ACS Macro Letters. За їхніми словами, ця технологія в майбутньому може стати альтернативою традиційним пломбам та зубним імплантатам.

Дослідницька група з Королівського коледжу Лондона розробила спеціальний матеріал, який забезпечує комунікацію між стовбуровими клітинами, імітуючи природні процеси в організмі. Це відкриття дає змогу клітинам розвиватися у структури, що нагадують справжні зуби. Очікується, що в майбутньому пацієнти зможуть відновлювати пошкоджені або втрачені зуби за допомогою вирощених, а не штучних замінників.

На відміну від деяких тварин, здатних до постійної заміни зубів, людина має лише два набори: молочні та постійні. Після формування постійних зубів запас зубних стовбурових клітин вичерпується. Сучасна стоматологія використовує пломби та імплантати для лікування зубних проблем, проте пломби з часом можуть послаблювати зуб, а імплантація є хірургічною процедурою з можливими ускладненнями. Нова розробка відкриває перспективи для більш природного відновлення зубів.

Пломби та імплантати є штучними рішеннями і не відновлюють повністю природну функцію зуба», — зазначив дослідник Сюечен Чжан. Новий гідрогель, розроблений командою, дає змогу клітинам обмінюватися сигналами поступово, що імітує природний розвиток зуба. Це збільшує шанси на успішне формування зубної тканини, включно з емаллю, дентином і цементом.

Вирощені в лабораторії зуби можуть бути міцнішими, довговічнішими та рідше відторгатися, порівняно з імплантатами (відторгнення у 5-10% випадків). Наступний етап – розробка методів їхньої трансплантації: вирощування в ротовій порожнині або лабораторне формування з подальшою пересадкою. Попри те, що до клінічного застосування ще далеко, це відкриття обіцяє революцію в стоматології, пропонуючи більш надійні способи відновлення зубів.

Нагадаємо, Вирощені в лабораторії зуби можуть бути міцнішими, довговічнішими та рідше відторгатися, порівняно з імплантатами

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Скільки часу потрібно для оновлення клітин у тілі - дослідження Скільки часу потрібно для оновлення клітин у тілі - дослідження
Поширене переконання, що всі клітини людського тіла повністю оновлюються кожні 7 років, виявилося неточним.
2020 рік - непростий рік для медицини Львівщини
Хоча світ пережив вже не одну смертельну пандемію, та ніхто не може передбачити, коли небезпека наступить знову. І у 2020, на жаль, довелося з нею зустрітися.
Load next