Напруга між Україною і США зростає через розбіжності у баченні російської агресії — ЗМІ
Напруга між Зеленським і чиновниками адміністрації Байдена наростає, на тлі розбіжностей щодо того, як інтерпретувати та публічно повідомляти оцінки американської розвідки, які стверджують, що Росія може готувати широкомасштабну атаку на Україну.
Про це пише CNN, посилаючись на власні джерела, передає "ПравдаТУТ News".
Зазначено, що розбрат вказує на постійне занепокоєння в Україні тим, що її використовують як "пішака в геополітичній драмі між Сполученими Штатами та Росією", і що її занепокоєння є вторинним проти ширшого кола суперечок між двома світовими державами. Незважаючи на те, що Вашингтон намагається спростувати цю думку, українські чиновники стали більш відвертими про те, що відчувають себе ігнорованим на тлі зростання напруженості.
Попри те, що Білий дім прагне надати максимальну підтримку Києву, в тому числі шляхом поставок військової техніки та нового фінансування, деякі чиновники приватно кажуть, що підтримка отримує без особливої подяки з боку уряду Зеленського.
Я не можу бути схожим на інших політиків, які вдячні Сполученим Штатам лише за те, що вони Сполучені Штати, – сказав Зеленський у п’ятницю.
Але останнім часом, зазначають у виданні, Зеленському та його помічникам набридло те, що вони вважають «надмірною реакцією» з боку США, яка, на їхню думку, розпалює паніку та економічні потрясіння в Україні, водночас США відмовляються вжити превентивних заходів стримування, таких як введення нових санкцій проти Росії, повідомили джерела.
Його та його радників, зокрема особливо розлютило рішення США наказати виїзду з посольства США в Києві, яке Зеленський відкрито назвав «помилкою». Вони також були незадоволені неодноразовим використанням США слова «неминуче» для опису потенційного вторгнення, з чим Україна не погоджується.
Київ знайшов би більшу цінність у вживанні активних стримуючих заходів, таких як негайні санкції проти «Північного потоку», ніж постійні усні попередження, що пророкують неминучу війну протягом останніх кількох місяців, які не є стримувальним фактором і фактично ненавмисно негативно впливають на українську економіку, – сказав радник Президента. Таку заяву зробив Зеленський, маючи на увазі російсько-німецький газопровід «Північний потік-2».
Тим часом Байдена та його радників дратує публічне применшення Зеленським загрози та тонко завуальовані "удари" в бік президента США, і вважають, що публічні попередження та погрози Росії про серйозні наслідки є ключем до стримування.
У нас є запитання: чому ви хочете сваритися зі США? Чому ви просочуєте інформацію та спотворюєте інформацію, коли США є одними з єдиних справжніх друзів, які у вас є? І навіщо просити більше зброї, якщо ви кажете, що загроза не змінилася? - сказав чиновник.
Вказано, що "напруженість, яка кипіла, досягла апогею" в четвер ввечері, коли Байден – під час розмови із Зеленським, про яку просив український лідер – закликав Україну краще підготуватися до потенційного вторгнення в лютому. З цією думкою Зеленський не погодився.
Після розмови у ЗМІ поширилася інформація про те, що "дзвінок минув не дуже добре".
У п’ятницю Зеленський подвоїв наполягання на тому, що російське вторгнення не «неминуче», як неодноразово попереджали США.
Я - Президент України, я тут перебуваю, і я думаю, що знаю деталі глибше, ніж будь-який інший президент. Важливо, щоб президент (США) знав ситуацію від мене, а не від посередників. Він знає ситуацію для мене особисто, і ми спілкуємося один з одним, — сказав Зеленський журналістам, коли його запитали про його незгоду з Байденом.
Володимир Зеленський, крім того, відреагував на повідомлення ЗМІ про те, що під час вчорашньої розмови з президентом США Джо Байденом нібито виникли деякі розбіжності. За його словами, між ними немає непорозумінь.
Коли кажуть, що у нас є непорозуміння, то у нас немає непорозумінь з президентом США. Я просто глибоко розумію, що відбувається в моїй державі, як він глибоко розуміє, що відбувається в США, — заявив Президент.
Віра Коновал - pravdatutnews.com