У Львові виявили незаконне сміттєзвалище побутового та будівельного непотребу (відео)

У Львові виявили незаконне сміттєзвалище побутового та будівельного непотребу (відео)

У Львові виявили масштабне сміттєзвалище. Самоскид побутового та будівельного непотребу зафіксували поблизу вулиці Тракт Глинянський. Загалом сміттєзвалище займає майже 5000 кв.м. Місцеві мешканці кажуть, що сюди звозять нові відходи ледь не щодня. За словами фахівців Держекоінспекції Львівщини таке сміття несе безпосередню загрозу життю людини, бо шкідливі речовини проникають в землю та ґрунтові води.
 

Ми знаємо, що є такий ланцюжок живлення, якщо якісь тваринки, чи рослини ростуть, або споживають їжу з цієї території, де знаходилось це сміття, то воно подвоюється в організмі цієї тварини чи рослини. А далі споживає наступна, скажімо так, особа чи людина, чи інша тваринка. І так воно чим далі цей ланцюжок тим далі йде забруднення та накопичення в організмі, — зазначає начальниця відділу інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції у Львівській Тетяна Боднарчук.


Накопичення цих речовин в організмі може викликати й онкологічні захворювання. Не кажучи вже й про довготривалі наслідки для екології навколишнього середовища.

Перед тим треба зробити визначення. Зрозуміти, які речовини там є та у якій концентрації, та на якій площі. І спостерігати за цим, але це в залежності від речовини не менше 100 років, а може й понад 1000 років. Якщо це є суміш сміття, то ми розуміємо, що надовго це сміття буде шкідливим, — зауважує Тетяна Боднарчук.

Зараз на Львівщині діє орієнтовно 21 полігон для вивозу сміття, зазначають у Держекоінспецкції. Однак цієї кількості недостатньо, бо такі стихійні звалища виявляють  дуже часто.


Чи не кожного дня виявляються нові стихійні сміттєзвалища, і в тому числі це й побутові відходи, й будівельні.  Причиною є відсутність централізованого вивозу у населених пунктах, що знову ж таки обов’язок покладається на обов’язок місцевого самоврядування щодо централізованого вивозу. Оскільки багато, особливо в сільських місцевостях, де централізований вивіз відсутній і все викидається, як не в лісосмуги, то в прибережні захисні смуги, — каже начальник Держекоінспекції у Львівській області Роман Дасюк.

У цьому ж випадку контроль за цією територією має здійснювати Личаківська райадміністрація, яким скерували відповідний лист. Зараз встановлюють, хто саме винен у створенні цього несанкціонованого сміттєзвалища. До справи мають підключити й правоохоронців.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com
 

Читайте також
У Львові з’явилася ще одна зона для пішоходів У Львові з’явилася ще одна зона для пішоходів
Рішення щодо облаштування на вул. Старій пішохідної зони затвердили на засіданні міської комісії з безпеки дорожнього руху.
Надточне розпізнавання людей та автомобілів: новітні технології у Львові (відео) Надточне розпізнавання людей та автомобілів: новітні технології у Львові (відео)
Проєкт «Vision» забезпечує цифровий аналіз та обробку даних, які надходять через камери відеонагляду області.
У Львові та області представили проєкти бюджетів на 2024 рік У Львові та області представили проєкти бюджетів на 2024 рік
Серед пріорітетних напрямків підтримка військових, підтримка критичної інфраструктури, медицина, тобто реабілітація та соціальна політика
Loading...
Load next