У Винниках археологи виявили залишки оборонного поселення доби енеоліту (відео)

У Винниках археологи виявили залишки оборонного поселення доби енеоліту (відео)

Сенсаційна знахідка. У Винниках на горі Лисівка археологи виявили залишки оборонного поселення доби енеоліту. Зараз дослідники вивчають ділянку, де пролягала лінія частоколу, яким, власне, укріплювали поселення.

Круглі сліди від цих стовпів вони фіксуються і дотепер. Був спершу викопаний ровик шириною 30 см. І можете навіть побачити, як він рівно проходить такою прямою лінією. Тобто вже мали якісь такі інструменти вже добрі. Скажем, як під шнур копали, — пояснює науковий співробітник відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Андрій Гавінський.

Поруч археологи виявили ще й велике скупчення глиняної обмазки.

Оця стіна дерев’яна була зовні обмащена ще глиною. Вона виконувала кілька функцій. Насамперед для консервації самого дерева, щоб воно чим довше могло зберігатись. А в другому випадку ущільнювало нерівності між тими стовпами щоби стіна була суцільна, — розповідає Андрій Гавінський.

Віднайдені залишки оборонного поселення - це одна з найдавніших пам’яток на території заходу України. Для порівняння, це поселення на 2 тисячі років старше за єгипетські піраміди.  А точно датувати період допомагають уламки кераміки, що тут знаходять.

Усе це - залишки поселення культури лійчастого посуду. Саме через сучасну Львівщину проходила її південно-східна межа у сусідстві з трипільською культурою. Та це не перші знахідки мідної доби, які виявили у Винниках. У місцевому Історико-краєзнавчому музеї можна побачити чимало віднайдених артефактів.

Ви бачите речі, які знайшли в житлах, які були розкопані нашими дослідниками на горі Жупан і Лисівка. Це є глечики, зерновики, це і знаряддя праці кам’яні, сокири, проколки, посуд того часу, прясельця, які свідчать про заняття ткацтвом. Це свідчить, що давним давно наші предки ще 4 тисячі років тому на цих землях вже будували будинки одно і двоповерхові, які мали свої майстерні, які виготовляли посуд, кераміку тканини, — пояснює директор КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» Ігор Тимець.

Зараз же археологи хочуть повністю дослідити віднайдене поселення на горі Лисівка, яке займає орієнтовно 2 гектари, а опісля - відтворити його, щоб люди могли на власні очі побачити, як жили наші пращури.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Виступ гурту KAZKA перенесли через негоду у Львові: коли відбудеться концерт Виступ гурту KAZKA перенесли через негоду у Львові: коли відбудеться концерт
Виступ відомого гурту KAZKA довелось перенести через буревій, який вирував у Львові 25 червня. Однак, відчути незабутні емоції та відвідати запальний концерт можна буде вже цієї п'ятниці.
Реставратори відновили історичну браму на вулиці Гнатюка у Львові (відео) Реставратори відновили історичну браму на вулиці Гнатюка у Львові (відео)
Реставратори відремонтували автентичні металеві механізми та багато втрачених різьблених декоративних елементів.
Львівська молодь долучилася до вшанування Героїв Небесної Сотні Львівська молодь долучилася до вшанування Героїв Небесної Сотні
Львівська молодь долучилася до вшанування Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя за світле майбутнє демократичної України
Loading...
Load next