"Типовий російський фейк": Єгипет не розривав зернові контракти з Україною

"Типовий російський фейк": Єгипет не розривав зернові контракти з Україною

Єгипет не розривав з Україною контракти на постачання зерна – вони були припинені через неможливість виконання у зв'язку з блокуванням українських портів. Натомість були укладені нові домовленості – на більш вигідних умовах.

Про це "Громадському радіо" розповів перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран. Він зазначив: інформація про відмову Єгипту від українського зерна є "типовим прикладом російського фейку".

Агентство Reuters поширило інформацію, що Єгипет відмовився від закупівлі українського зерна, угоди щодо яких були укладені наприкінці минулого року, а постачання мали бути у березні-квітні цього року. За це схопилася російська пропаганда, яка з радісним вереском почала на весь світ поширювати інформацію про те, що Єгипет відмовився від українського зерна, – пояснив суть того, що відбулось, Непран.

Він підкреслив: за словами самих зернотрейдерів, а також посла України в Єгипті Миколи Нагорного, насправді все зовсім не так. Понад те, єгипетська сторона офіційно запевнила посла, що не відмовляється від співпраці з Україною – "що вони розуміють ситуацію із блокуванням портів, і Єгипет надалі готовий працювати з Україною та закуповувати зерно".

Дійсно, контракт було укладено. Але українська сторона у зв'язку з блокадою портів не могла виконати його своєчасно. Вийшло так, що в угоді не було передбачено пункту про існування форс-мажору. Тому було прийнято цілком цивілізоване на законодавчому рівні рішення – закрити той контракт, який не можна виконати, та відкрити новий, за яким буде здійснено закупівлю, – пояснив Непран.

Він зазначив: такий розвиток подій виявився навіть вигідним Україні. Оскільки прибуток від нової угоди буде вищим майже вдвічі.

Наші зернотрейдери сказали, що коли підписувалася угода у грудні минулого року, то ціна була десь 249-250 доларів за тонну. Зараз ціна зросла майже вдвічі. Тобто, з економічного погляду їм навіть вигідніше стало, адже новий контракт укладатиметься, вже за іншою ціною, – резюмував Непран.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна вже зібрала 6,5 млн тонн врожаю зернових.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Loading...
Load next