ВООЗ більше не рекомендує використовувати два препарати для лікування COVID-19

ВООЗ більше не рекомендує використовувати два препарати для лікування COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров’я оновила рекомендації з лікування COVID-19 і більше не радить використовувати два види терапії на основі антитіл. Зазначено препарати Сотровімаб та Казірівімаб/імдевімаб. Повідомляє Reuters.

Ці два засоби були одними із перших ліків, які застосовували у лікуванні COVID-19, але стали застарілими.

Рекомендації ВООЗ змінила після лабораторних досліджень, які показали обмежену клінічну ефективність препаратів у боротьбі з останніми штамами коронавірусу.

Висновок ВООЗ вже підтримали у США, де наразі також не рекомендують використовувати Сотровімаб та Казірівімаб/імдевімаб.

Зокрема Сотровімаб від британської компанії GSK і американського партнера Vir Biotechnology, який донедавна мав мільярдні продажі, був вилучений з ринку США Управлінням з контролю за продуктами й ліками.

При цьому наразі обидва препарати все ще продовжують рекомендувати для використання у країнах ЄС. Також ВООЗ розширила рекомендації для іншого методу терапії – противірусного препарату Ремдесивір від компанії ​​Gilead (GILD.O).

Зокрема його тепер використовувати пацієнтам із тяжким перебігом COVID-19, а також пацієнтам із найвищим ризиком госпіталізації.

Злата Новосельська - pravdatutnews.com

Читайте також
Майже 100 випадків дитячого туберкульозу зафіксували у 2025 році: як уберегтися Майже 100 випадків дитячого туберкульозу зафіксували у 2025 році: як уберегтися
Водночас держава активно впроваджує сучасні підходи для захисту малечі на всіх етапах — від профілактики до повного одужання
У ВООЗ поки немає підстав стверджувати, що новий штам Омікрон небезпечніший ніж Дельта У ВООЗ поки немає підстав стверджувати, що новий штам Омікрон небезпечніший ніж Дельта
Також необхідні дослідження, які покажуть, чи призводить новий штам до тяжчого перебігу хвороби.
Loading...
Load next