Львівські лікарі розповіли чому виникає та як побороти неприємний запах з рота

Львівські лікарі розповіли чому виникає та як побороти неприємний запах з рота
Мабуть, чи не кожна людина у своєму житті стикається з тимчасовим галітозом.

Мабуть, чи не кожна людина у своєму житті стикається з тимчасовим галітозом. Тобто, коли неприємний запах з рота з’являється після споживання певної їжі чи напоїв.

Він утворюється через те, що при травленні ці продукти утворюють леткі сполуки, які, виводячись з організму, можуть зберігати несвіже дихання протягом 72 годин. Також на це впливає і неправильна гігієна рота.

"Чим рідше пацієнт чистить зуби, тим більше зубного нальоту, тому відповідно ймовірніша причина виникнення цього стійкого галітозу. Коли стоматолог бачить цю проблему, то проводить корекцію: оглядає зубні ряди, виявляє надзубні, під ясенні зубні відкладення і рекомендує пацієнту покращити свою гігієну", - пояснила доцентка кафедри терапевтичної стоматології ФПДО Львівського медуніверситету ім. Данила Галицького Лідія Мінько.

Якщо ж після процедур поганий запах не зник, потрібно звернути увагу, чи немає в порожнині рота певних захворювань.

"Ми виключаємо карієс і захворювання тканин порожнини рота, а саме гінгівіти, пародонтит; захворювання слизової оболонки порожнини рота, виразки в ротовій порожнині", - каже Лідія Мінько.

Якщо і тут все добре, потрібно опускатись нижче і перевіряти лор-органи.

"В 15% випадків стійкого галітозу можуть бути прояви запалення верхніх дихальних шляхів. Сюди відносяться синусити, тонзиліти", - додає медик.

При відсутності захворювань верхніх дихальних шляхів і ротової порожнини, якщо неприємний запах з рота тривалий та стійкий, необхідна консультація інших спеціалістів.

"Він може з'являтися і від захворювань шлунково-кишкового каналу, зокрема шлунку: гастрити, гастродуоденіти, виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки. Це може давати неприємний запах з рота. Або ж захворювання гепатобіліарна система", - зазначає лікарка-гастроентеролог Львівської обласної клінічної лікарні Олена Ходосевич.

Сюди відносяться ті хвороби, які уражають жовчний міхур. За її словами, в стравохід закидається не вміст шлунку, а лужний рефлекс (жовч), що може викликати неприємний запах. Треба діагностувати й лікувати в гастроентеролога.

Також несвіжий подих може виникати через цукровий діабет, проблеми з нирками та печінкою.

У будь-якому випадку спершу причину неприємного запаху з рота потрібно шукати у ротовій порожнині, адже у 85% випадках це пов’язано зі стоматологічною патологією. І першим кроком має бути правильна гігієна.

Вона має полягати в наступному: щонайменше 2-разове чищення зубів та ополіскування водою. Цього має бути достатньо, щоб ротова порожнина була дезодорована й не виникало проблема з галітозом.

Варто зазначити, що ополіскувачі обов’язково мають містити воду, тому що спиртові засоби будуть висушувати ротову порожнину. Там може розвинутись запалення, яке ще більше провокуватиме галітоз. До речі, дихати лікарі рекомендують носом, щоб знову ж таки не висушувати порожнину рота.

Петрушка, розмарин, базилік, м’ята, а також листя евкаліпту допомагає нейтралізувати дію страв, приготованих з великою кількістю часнику та цибулі. А освіжити дихання допоможуть кисломолочні продукти, які зменшують кількість сірководню в роті.

https://youtu.be/jed-anLvzE0

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Дитина проковтнула сторонній предмет: як допомогти малечі до приїзду медиків (відео) Дитина проковтнула сторонній предмет: як допомогти малечі до приїзду медиків (відео)
Якщо дитина випила хімічну речовину, потрібно розмішати два білка з молоком або водою і дати їй випити - це зменшить опік слизової.
У ВООЗ поки немає підстав стверджувати, що новий штам Омікрон небезпечніший ніж Дельта У ВООЗ поки немає підстав стверджувати, що новий штам Омікрон небезпечніший ніж Дельта
Також необхідні дослідження, які покажуть, чи призводить новий штам до тяжчого перебігу хвороби.
Loading...
Load next