Львівські лікарі розповіли як надавати першу допомогу при кровотечах

Львівські лікарі розповіли як надавати першу допомогу при кровотечах
Подряпини, порізи, колоті рани, відкриті переломи та інші травми можуть спричинити різні типи кровотеч.

Подряпини, порізи, колоті рани, відкриті переломи та інші травми можуть спричинити різні типи кровотеч. Сьогодні розрізняють капілярні, артеріальні, венозні кровотечі та паренхіматозні, які виникають при пошкодженні внутрішніх органів. Зазначимо, що з капілярними кровотечами, стикається в своєму житті чи не кожна людина.

"Все, що виглядає як краплинки трав'яної роси і знаходиться на поверхні тіла, не несе загрози людині. Якщо у вас є антисептик, перекис водню чи хлоргексидин, ви його використовуєте для обробки країв рани. В рану не варто нічого лити, працювати в рукавичках", - пояснила лікарка невідкладних станів Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Роксолана Павлишин.

На відміну від капілярної кровотечі артеріальні та венозні є небезпечними. І щоб правильно надати допомогу потрібно вміти їх розрізнити.

"Артеріальна кровотеча спрямовується струменем: кров яскраво-червоного кольору витікає під тиском. Зупинити її є надзвичайно важливо, бо якщо проґавити час, то людина може померти від нестачі крові. І є венозна кровотеча. Вона відрізняється тим, що витікає повільно, є темно-бурого кольору і відрізняються методи її зупинки", - зазначила вона.

Щоб розуміти де перетискати, слід запам’ятати, що артеріальна кров йде від серця і до низу, а венозна навпаки знизу до серця.

"Артеріальна кровотеча - це пальцеве притиснення по точках до кісткових виступів або накладання джгута. Венозну кровотечу ми зупиняємо методом тиснення за допомогою стерильного бинта, перев’язувального пакета", - повідомила лікарка.

Щоб зрозуміти чи зупинили ви кровотечу слід перевірити пульс. Якщо він відсутній значить джут накладено добре. В такому положенні руку потрібно тримати не довше години. Після цього забираємо джгут і перевіряємо чи є кровотеча.

Досить частим явищем є і носові кровотечі. Це може спровокувати сухість слизової оболонки, подряпини, пухлинні захворювання носової порожнини або артеріальний тиск. Для того, щоб самостійно зупинити носову кровотечі знадобиться лише холодний предмет, який потрібно прикласти до носа.

"Потрібно опустити голову вниз, затиснути крила носа і холодний предмет помістити на спинку носа. Якщо протягом 5-10 хвилин кровотеча не зупинилася, потрібна задня тампонада носової порожнини, а це вже має робити медик", - запевнює лікарка невідкладних станів Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Роксолана Павлишин.

Також є і внутрішні кровотечі, про які людина зможе дізнатись лише по симптомах.

"Може бути загальна слабість, нудота, побіління шкірних покривів, ціаноз, підвищення серцебиття, пульсу, а також падіння артеріального тиску. Якщо в людини падає тиск до 90 на 60, то спеціалісти це класифікують як розвинення шоку", - вона додає.

В такому випадку потрібно негайно викликати швидку. Ще одним небезпечним типом кровотечі є паренхіматозна. Може спостерігатись затвірдення порожнини живота. Тобто при натисканні якщо живіт є твердий, це може бути ознакою внутрішньої кровотечі. Також про це може свідчити поява краплинок холодного поту і навіть втрата свідомості.

Завідувачка навчально-тренувального відділу Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Людмила Гера зазначила: "Якщо людина з тих чи інших міркувань не вміє надати медичну допомогу, але стоїть поруч і є свідком події, тоді вона зорганізовувати роботу, тобто набрати номер рятувальної служби. Це вже є допомога, бо не кожен відважиться надати домедичну допомогу".

Кожна людина повинна пам’ятати, щоб викликати швидку медичну допомогу потрібно телефонувати за номером 103. Екстрену допомогу викликають за номером 112. Поки їхатиме карета швидкої можна залучити оточення. Вона радить залучати водіїв, які мають відповідні аптечки, працівників патрульної служби, які також проходять це навчання.

Не забувайте про стерильність. Обов'язково, при наданні першої допомоги. Якщо є можливість використовуйте медичні рукавички.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Найближчими днями декілька областей України можуть потрапити до "червоної" зони - Шмигаль Найближчими днями декілька областей України можуть потрапити до "червоної" зони - Шмигаль
У "червоній" зоні карантину заклади освіти працюватимуть офлайн, лише якщо 100% працівників пройшли повний курс вакцинації.
Львівські медики розповіли, що треба знати про скарлатину
Скарлатина – це гостре інфекційне захворювання, яке викликається бета гемолітичним стрептококом групи А. Характеризується вона інтоксикаційним синдромом, ангіною і висипкою на шкірі.
Loading...
Load next