Зміну клімату серйозною проблемою вважають майже 70% українців

Зміну клімату серйозною проблемою вважають майже 70% українців

Більшість опитаних українців переконані, що зміна клімату є серйозною проблемою. Особисту відповідальність за боротьбу зі зміною клімату відчувають майже дві третини респондентів.

Про це йдеться у дослідженні «Зміна клімату та мешканці України: особливості громадської думки та комунікації», опублікованому на сайті Українського кліматичного офісу.

Так, зміну клімату серйозною проблемою вважають 55,6% опитаних, а ще третина визначають її надзвичайно серйозною проблемою. І лише 7% не вважають зміну клімату значною проблемою.

61,1% українців та українок, які взяли участь в опитуванні, відчувають особисту відповідальність за боротьбу зі зміною клімату. 27,4% повністю погоджуються, що боротьба зі зміною клімату — їхня особиста відповідальність.

89% респондентів відповіли, що відчувають зміни клімату. Причому 24,2% опитаних заявили про сильний вплив.

Найбільше (47,8%) українці відчувають уплив зміни клімату на здоров’я. 29,3% відчувають додаткову потребу в охолодженні приміщень.

Більшість респондентів вважають, що основними причинами зміни клімату є діяльність людини загалом (59,5%), вирубування лісів (58,1%), а також викиди парникових газів від промисловості та енергетики (51,8%).

Дещо менше половини опитаних серед таких причин розглядають викиди парникових газів від транспорту (46,6%). 24,1% зазначили, що причиною є викиди парникових газів від сільського господарства.

Автори дослідження зауважили, що українці готові підтримувати ті заходи, відповідальність і кошти за реалізацію яких їх не стосуються. Наприклад, штрафи для бізнесу опитувані підтримують, а підвищення цін на енергоносії, які є джерелом викидів, схильні відкидати.

60% респондентів підтримали би збільшення інвестицій в екологічний громадський транспорт.

Найбільш поширеними особистими діями жителів України є вимикання електричних приладів з розетки (57,4%), скорочення споживання одноразових речей (44,1%), увага до побутової техніки, яка використовує менше енергії (37,1%).

Опитування проводилось дослідницькою компанією «Соціоінформ» на замовлення Українського кліматичного офісу у квітні 2024 року. Загалом було опитано 2000 жителів методом face-to-face в усіх регіонах України, окрім тих, які перебувають під окупацією.

Нагадаємо, Польща закупить у США ракети класу «повітря-повітря»

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Рівень життя в Україні: що таке середній клас і чому лише 1% українців відносить себе до нього? Рівень життя в Україні: що таке середній клас і чому лише 1% українців відносить себе до нього?
Лише 1 % відсоток населення України відносить себе до середнього класу. 32% громадян кажуть, що вони не бідні, але ще не представники середнього класу. І аж 67% українців вважають себе бідними. Такі результати соцопитування Держстату. Хто він середній клас та чому його показники настільки мізерні?
Куди українці їдуть відпочивати на новорічні свята? Куди українці їдуть відпочивати на новорічні свята?
Туристичний потік українців за кордон збільшився вдвічі у порівнянні з минулим роком, повідомили Суспільному в Асоціації турагентств. Найпопулярнішим напрямком на новорічні свята, як і попередні роки лишається Єгипет. Суспільне з’ясувало, які напрямки в новорічні свята обирають українці, які умову в'їзду в ці країни на тлі коронавірусу та скільки цьогоріч обійдеться відпочинок в Україні та за її межами.
«ТОП-50 ОСОБИСТОСТЕЙ країни, що бореться»: історії незламних українців, які надихають «ТОП-50 ОСОБИСТОСТЕЙ країни, що бореться»: історії незламних українців, які надихають
У кожного своя історія воєнного часу, яка вписана у світову хронологію. Незламні українці розповіли про свої особисті досягнення, що надихають, адже жити під ракетними обстрілами, відважно працювати попри все – ці історії закарбуються для майбутніх поколінь та стануть прикладом до наслідування.
Loading...
Load next