​​Як змінилися ціни у кав’ярнях України за час пандемії

​​Як змінилися ціни у кав’ярнях України за час пандемії
В Україні дослідили, як карантин повпливав на ціни у кав’ярнях та як змінився середній чек. 

Нові дані оприлюднили у дослідженні компанії Poster.

Індекс капучино. Попри на пандемію, середня ціна на капучино в кав’ярнях України зросла на 10% – з 34 грн у 2019 році до 38 грн у 2020 році. Зростання не покрило валютну різницю – курс американської валюти до української за 2020 рік зріс на 19,4%.

Середній чек в кав’ярнях зріс на 11% – з 47 грн у 2019 році до 53 грн у 2020 році (медіанне значення).

Виторг українських кав’ярень у 2020 році зросла на 1,5% в порівнянні з докризовим 2019 роком. Найскладнішим періодом для власників кав’ярень виявилася весна 2020 року. Локдаун приніс спад виторгу на 24% в березні, на 74% у квітні й на 35% в травні в порівнянні з торішніми значеннями.

З червня йде поступове відновлення галузі з найкращим показником у 25% приросту у вересні. Але друга хвиля обмежень і карантин вихідного дня стримали зростання.

Що чекати у 2021 році? За даними експертів, ціна на зелену каву і доставку у 2021 році зростає. Але поки не зрозуміло як це позначиться на ціні смаженої кави в Україні.

Крім зростання цін, ресторатори звертають увагу і на зміну поведінки гостя – клієнт став більш вимогливий до якості сервісу.

Читайте також
Чи зможуть українські ФОПи отримати карантинні виплати? Чи зможуть українські ФОПи отримати карантинні виплати?
Уряд України вводить програму підтримки фізичних осіб-підприємців і найманих працівників, постраждалих через карантинні обмеження у «червоних» зонах.
На тлі коронавірусу рівень тіньової економіки виріс до 31% ВВП, - Мінекономіки На тлі коронавірусу рівень тіньової економіки виріс до 31% ВВП, - Мінекономіки
Оцінка рівня "тіні" в економіці показала істотні відмінності епідемії коронавірусу від інших кризових періодів.
На одне вільне робоче місце в Україні претендують 6 безробітних На одне вільне робоче місце в Україні претендують 6 безробітних
Найбільший вплив карантинних обмежень зазнають сфери готельного та ресторанного бізнесу, харчування, розваг. Тому зараз офіціанти, бармени, кухарі, баристи, покоївки стикаються з труднощами щодо працевлаштування.
Loading...