Страхування нерухомості 2025: які зміни та оновлення очікувати? | КВАРТИРА НА ФІНІШІ #40
У новому випуску програми "Квартира на фініші" експертка Тетяна Копач розповіла про ключові зміни у сфері страхування, що очікують українців у 2025 році.
Зміни у страхуванні цивільної відповідальності: пільги для учасників бойових дій
Закон про страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів зазнав змін, що вплинули на пільгові категорії, вартості полісів і покриття. Однією з найбільших змін стало те, що учасники бойових дій тепер можуть отримати пільгу 50% на страхування, за умови об'єму двигуна до 2,5 куб. см. Це важливий крок, оскільки до цього часу вони не могли страхувати свої транспортні засоби.
З позитивних змін варто зазначити, що зараз страхові компанії почали включати військові ризики до страхування майна, що раніше було можливе лише за рахунок міжнародних організацій. У 2025 році компанії готові брати на себе відповідальність за військові ризики на суми до 4 мільйонів гривень, що є значним прогресом у порівнянні з попередніми роками.
Проте ринок страхування стикається з проблемами. Через скорочення населення і тиск з боку держави кількість страхових компаній зменшується. Деякі компанії не бачать перспектив розвитку і покидають ринок. Проте, ті, що залишаються, є стабільними і мають перевірений фінансовий стан, що дає змогу клієнтам бути впевненими у надійності страхових виплат.
Як працює страхування з військовими ризиками
За словами експерти Тетяни Копач, є набір ризиків. Стандартні ризики: пожежа, вибух, прорив водоканалізаційних труб, крадіжка, навмисні дії, хтось навмисне пошкодив якусь нерухомість. І є військові ризики як додаткові. Людина може стандартний обирати пакет, а може обирати з військовими ризиками.
Тобто, якщо квартира застрахована від військових ризиків на повну вартість, клієнту в страхову компанію для відшкодування повної вартості, якщо є прильот і квартира пошкоджена до такої степені, що не підлягає відновленню, то тоді в страхову компанію паспорт, ідентифікаційний код, заяву і довідку від пожежної служби про цю ситуацію. Цього достатньо для того, щоб отримати страхове відшкодування.
Якщо квартира знищена повністю та не підлягає ремонту, страхова компанія у межах страхової суми здійснює страхове відшкодування повністю.
Якщо квартира застрахована на всю вартість, значить це є все вартість. Якщо тільки повилітали вікна, то заміну цих вікон, вартість цих вікон і будівельно-монтажні роботи пов'язані з ремонтом, з заміною і так далі. Експертка зазначила, що саме таким чином воно зараз регулюється.
Як саме зміняться тарифи на страхування і від чого вони формуються
У 2025 році в Україні очікується зміна тарифів на страхування, і це пов’язано з кількома важливими факторами. Один з головних аспектів – це класифікація нерухомості та страхових ризиків, що використовуються для розрахунку вартості полісу. Як і в сфері нерухомості, де об'єкти поділяються на клас "А" (еліт-клас), "В" (преміум-клас) та "С" (бюджетний сегмент), у страхуванні також діє подібна система. Вартість страхування визначається, зокрема, в залежності від класу нерухомості, яку застраховано.
Так, для елітних квартир вартість одного квадратного метра може досягати 2,5 тисячі доларів США. Страхування таких об'єктів буде дорожчим, оскільки високий рівень вартості нерухомості підвищує ймовірність високих збитків у разі настання страхового випадку. Для квартир середнього класу, де ціна квадратного метра складає близько 1,6 тисячі доларів, тарифи на страхування будуть значно нижчими.
Крім того, вартість страхування формуються й залежно від набору ризиків, які вибирає клієнт. Так, в стандартний пакет страхування можуть входити базові ризики, як пожежа або крадіжка, але клієнт також може обрати додаткові покриття, включаючи військові ризики, що значно збільшить вартість страховки.
Отже, чим вищий клас нерухомості та ширший набір страхових ризиків, тим вищі будуть тарифи на страхування.
Як відбувається страхування у Європі
У Європі є три основні страхування: пенсійне страхування, страхування майна і страхування транспортного засобу
Як зазначає Копач, якщо ти беззбитковий клієнт, тобто в тебе хороша статистика збитків, або невеличкі збитки, або їх немає, тобі страхова компанія знижує більш ніж половину вартість страхового полісу
Якщо ти попав в ДТП, чи там в тебе щось було з майном чи життям, і воно носить накопичувальний характер, ці збитки зростають, ти стаєш збитковим клієнтом для страхової компанії, і твій платіж може втричі вирости. Справедливо. Тому клієнти обачні в тому, що вони роблять, і свідомі в тому, що вони роблять, - пояснила експертка.
Нагадаємо, Купівля квартири без власника? Нотаріус попередила про ризики! | ПравдаТУТ | квартира на фініші #39
Юлія Педюк - pravdatutnews.com