Січень 2025 року побив рекорд температур і став найтеплішим за всю історію

Січень 2025 року побив рекорд температур і став найтеплішим за всю історію
Спостереження підтверджують, що 18 з останніх 19 місяців мали температуру на 1,5°C вище доіндустріального рівня

Минулий місяць став найспекотнішим січнем за весь час метеорологічних спостережень, продовжуючи тенденцію глобального потепління.

Про це повідомляє Reuters. 

За даними Європейського кліматичного агентства Copernicus (C3S), зафіксовано, що середня глобальна температура в 18 з останніх 19 місяців перевищувала доіндустріальний рівень на 1,5°C. Це відбулося навіть попри завершення потепління, спричиненого явищем Ель-Ніньо, і перехід до його протилежної фази – Ла-Ніньї, яка зазвичай сприяє зниженню температур через охолодження екваторіальних вод Тихого океану.

Стратегічна керівниця Європейського центру середньострокових прогнозів погоди Саманта Берджесс зазначила, що аномальна спека без впливу Ель-Ніньо викликає подив. Вона наголосила, що головним чинником глобального потепління залишається спалювання викопного палива.

Фахівці Berkeley Earth та Метеорологічної служби Великої Британії прогнозують, що 2025 рік увійде в трійку найспекотніших в історії, поступившись 2023 і 2024 рокам через вплив Ла-Ніньї.

Щодо температури поверхні океану, січень 2025 року став другим найтеплішим в історії спостережень після рекордного січня 2024 року.

Нагадаємо, Перепади температур: як вони впливають на здоров’я і що допоможе уникнути хвороб

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Тепла зима в Україні: які наслідки для природи та агросектору Тепла зима в Україні: які наслідки для природи та агросектору
Цьогорічна зима в Україні встановлює нові температурні рекорди
2024 рік увійшов в історію як найспекотніший за весь час метеорологічних спостережень 2024 рік увійшов в історію як найспекотніший за весь час метеорологічних спостережень
Офіційно, 2024 рік був найспекотнішим в історії спостережень, метеорологічна організація підтвердила, що минулий рік став першим, коли середня температура на Землі перевищила доіндустріальний рівень на 1,5 градуса Цельсія
Loading...
Load next