У західних областях заборонили випас тварин у 10-кілометровій зоні біля кордону з ЄС через поширення захворювання

У західних областях заборонили випас тварин у 10-кілометровій зоні біля кордону з ЄС через поширення захворювання
У Закарпатській, Волинській, Львівській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях посилили контроль за станом і транспортуванням тварин, сприйнятливих до захворювання

У зв’язку зі спалахом ящуру в Угорщині Держпродспоживслужба впроваджує посилені заходи контролю, спрямовані на мінімізацію ризику занесення та поширення збудника на території України.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

Наразі служба посилює контроль на кордоні та в прикордонних регіонах, що межують з країнами ЄС. Наша основна мета – запобігти проникненню ящуру на територію України. Усі заходи здійснюються у тісній координації з територіальними органами Держпродспоживслужби. Робота в цьому напрямку вже розпочата та активно ведеться», – підкреслив заступник голови Держпродспоживслужби, головний державний ветеринарний інспектор України Володимир Кустуров.

Серед ключових запобіжних заходів – заборона випасу парнокопитних тварин у 10-кілометровій зоні вздовж кордону з ЄС. Обмеження стосуються великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз, буйволів та інших сприйнятливих підчепити захворювання.

На кордоні з Угорщиною посилили контроль міжрегіональними територіальними органами Держпродспоживслужби. Зокрема, впроваджено такі заходи: пропуск пасажирів і екіпажів через дезінфікуючі килимки, дезінфекція транспортних засобів у пунктах пропуску та контроль за дотриманням заборони на ввезення продуктів тваринного походження, зокрема в ручній поклажі та багажі громадян.


До слова, Ящур – це висококонтагіозне вірусне захворювання з гострим перебігом, яке переважно вражає свійських парнокопитних, зокрема велику рогату худобу та свиней. Також до вірусу сприйнятливі дикі тварини, такі як олені, козулі, лосі та дикі кабани. Крім того, на вірус може захворіти й людина.

Нагадаємо, ТОП-5 симптомів небезпечних хвороб, які не можна ігнорувати.

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Хутрові ферми в Україні: виробництва "вбивають" екологію та забирають життя тисяч тварин (відео) Хутрові ферми в Україні: виробництва "вбивають" екологію та забирають життя тисяч тварин (відео)
Виробництво хутрових виробів та купівля одягу із натурального хутра вимірюється не у гривнях чи євро, а у життях невинних тварин. Так, кількість тварин, яка потрібна для виготовлення однієї шуби залежно від виду в середньому становить - 250 білок і шиншил, 90 соболів, 20 рисей чи 45 вбитих норок.
В Іспанії викрили мережу, що продавала екзотичних тварин з України, РФ та Білорусі В Іспанії викрили мережу, що продавала екзотичних тварин з України, РФ та Білорусі
Більшість тварин переправляли через польсько-білоруський кордон із фальшивими документами
Loading...
Load next