Постачання ПК зросли, Apple показала найвищу динаміку — Counterpoint

Постачання ПК зросли, Apple показала найвищу динаміку — Counterpoint
У першому кварталі 2025 року світовий ринок персональних комп’ютерів зріс на 6,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року

У першому кварталі 2025 року світовий ринок персональних комп’ютерів зріс на 6,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомляє аналітична компанія Counterpoint.

Основними чинниками стали очікування запровадження нових мит адміністрацією Дональда Трампа та зростання попиту на комп’ютери зі штучним інтелектом на тлі завершення підтримки Windows 10.

Найбільше зростання зафіксувала Apple — постачання Mac зросли на 17% завдяки новим MacBook з чипами M4. Lenovo, яка збільшила поставки на 11%, зберегла позицію лідера ринку. Загалом у січні–березні було відвантажено 61,4 млн ПК.

Аналітики застерігають, що зростання може бути короткостроковим: запаси стабілізуються, а очікувані нові мита на напівпровідники можуть уповільнити ринок. Хоча мита на ноутбуки тимчасово скасовано, загальна невизначеність зберігається.

Основна частина виробництва ПК досі зосереджена в Китаї, що створює ризики для постачальників у контексті тарифної політики США. Виробники вже активно переносять виробництво до В’єтнаму, Індії та Мексики, щоб зменшити залежність від Китаю.

На думку експертів Counterpoint, у найближчій перспективі успіх виробників визначатиметься здатністю диверсифікувати постачання та розвивати ШІ-екосистеми — від чипів до програмного забезпечення.

Нагадамо, підвищення мит Трампом змусило Tesla зупинити плани з виробництва нових електровантажівок

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Франція оштрафувала Apple на €150 млн через політику збору даних в iOS Франція оштрафувала Apple на €150 млн через політику збору даних в iOS
Франція оштрафувала Apple на 150 мільйонів євро через порушення антимонопольного законодавства
Apple розробляє дверний дзвінок з функцією Face ID Apple розробляє дверний дзвінок з функцією Face ID
Apple працює над новим дверним дзвінком з технологією розпізнавання обличчя Face ID, який дозволить автоматично відкривати двері
Loading...
Load next