Американські аналітики: російський супутник, підозрюваний у зв’язках із ядерною протисупутниковою програмою, вийшов з ладу

Російський супутник «Космос 2553», який, за даними США, може бути частиною програми ядерної протисупутникової зброї, ймовірно, втратив контроль над орбітою й більше не працює.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на компанії LeoLabs і Slingshot Aerospace, що спеціалізуються на моніторингу космосу.
Супутник, запущений за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році, демонстрував ознаки аномальної поведінки протягом останнього року. У листопаді 2024-го LeoLabs вперше зафіксувала ймовірне обертання супутника, а вже в грудні заявила про "високу впевненість", що апарат більше не функціонує.
Нагадаємо, «Космос 2553» вважається радіолокаційним супутником для розвідки й водночас — платформою для радіаційних випробувань. Саме він фігурував у звинуваченнях США щодо розробки Росією зброї, здатної знищувати супутникові мережі, зокрема систему Starlink.
Росія, у свою чергу, заперечує військове призначення апарата.
Slingshot також підтвердила дивну поведінку супутника — зміни яскравості, що можуть свідчити про неконтрольоване обертання. Водночас останні спостереження вказують на те, що він міг стабілізуватись.
Супутник перебуває на висоті близько 2000 км — в зоні інтенсивного космічного випромінювання, якої зазвичай уникають комунікаційні апарати. «Космос 2553» є лише одним із багатьох російських супутників, які викликають підозри щодо їхнього військового призначення.
Нагадаємо, МОУ схвалило бойовий FPV-дрон «Генерал Черешня» для використання в армії
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com




