Пентагон засудив запуск російського супутника-розвідника

Пентагон засудив запуск російського супутника-розвідника

Голова космічного командування США засудив запуск російського супутника-розвідника "Космос 2558", повідомляє Space.com. Вважається, що він стежить за американським аналогом, який розташований на тій самій орбіті.

Російський супутник "Космос 2558" запущено 1 серпня на ту саму орбіту, де розташований американський секретний розвідувальний супутник, запущений 2 лютого. За даними нідерландського фахівця за відстеженням супутників Марко Лангбрука, станом на 2 серпня "Космос 2558" повторює орбіту американського супутника з різницею лише в 0,04 градуса та на відстані 60 кілометрів.

Голова Космічного командування США генерал Джеймс Дікінсон назвав російський запуск "справді безвідповідальною поведінкою".

Ми бачимо, що він знаходиться на орбіті, подібній до одного з наших цінних активів для уряду США. Тому ми продовжуватимемо, як завжди, оновлювати це та відстежувати, – зазначив Дікінсон у звіті, опублікованому NBC News.

Знімальну групу NBC News допущено до Об’єднаного міжвідомчого комбінованого центру космічних операцій (JICSpOC) на авіабазі Шрівер у Колорадо-Спрінгс, штат Колорадо. Згідно з повідомленням NBC News, це перший випадок, коли було дозволено використовувати камери всередині обʼєкта. Місія JICSpOC полягає в тому, щоб збирати й інтегрувати дані з різноманітних супутників і наземних станцій моніторингу, а потім ділитися цією інформацією з військовими та розвідниками США.

Існує думка, що "Космос 2558" є так званим супутником-розвідником, здатним маневрувати поблизу інших космічних апаратів. Місія та можливості американського супутника, якого "переслідує" "Космос 2558", невідомі, але вважається, що він здатний збирати розвідувальні дані.

Нагадаємо, раніше на Львівщині навчають операторів для справжньої Армії дронів.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Європа відмовилася співпрацювати з Росією щодо місії ExoMars Європа відмовилася співпрацювати з Росією щодо місії ExoMars
Вони засудили агресію проти України.
Космічна допомога: є можливість отримати змогу слідкувати за ворогом завдяки закордонним супутникам з SAR Космічна допомога: є можливість отримати змогу слідкувати за ворогом завдяки закордонним супутникам з SAR
Вже найближчим часом до країн, які діляться з Україною знімками супутників, може долучитися і Японія.
Позбуватися супутникових тарілок не можна, бо буде інформаційна катастрофа Позбуватися супутникових тарілок не можна, бо буде інформаційна катастрофа
Оператор супутникового телебачення відповів на заяву про те, що демонтувати супутникові тарілки нібито не завадить.
Loading...
Load next