На Прикарпатті зафіксували перший у році випадок ботулізму

На Прикарпатті зафіксували перший у році випадок ботулізму
Медики діагностували ботулізм, надали необхідне лікування та ввели протиботулінічну сироватку

                                                           Фото: unsplash

На Прикарпатті зафіксовано перший цьогорічний випадок ботулізму. Чоловік отруївся після вживання консервованого м’яса домашнього приготування. Про це інформує Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Після вживання неякісної їжі у хворого з'явилися такі симптоми, як біль в животі, слабкість, здуття, головний біль. Через два дні до них приєдналися порушення зору та ковтання, а також сухість у роті.

Постраждалого госпіталізували до КНП "Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради". Медики діагностували ботулізм, надали необхідне лікування та ввели протиботулінічну сироватку. Наразі пацієнт продовжує лікування.

Про ботулізм

Ботулізм – це гостра токсикоінфекція, яку викликає паличка Clostridium botulinum та її токсин. Цим токсином інфікується вміст консервації, що була неправильно приготована або зберігалася в неналежних умовах. Важливо, що присутність ботулотоксину в продуктах не змінює їх смаку чи запаху.

Найчастіше ботулізм виникає після вживання грибів домашнього консервування, копченої або в'яленої риби, м'ясних і ковбасних виробів, а також бобових консервів. Такі продукти часто стають причиною групових, "сімейних" спалахів захворювання.

Профілактика

Для запобігання ботулізму необхідно дотримуватися суворих правил приготування та зберігання консервів:

  • Використовуйте лише свіжі, якісні продукти без ознак псування для консервування.
  • Ретельно промивайте сировину, особливо гриби, чистою проточною водою, щоб видалити залишки ґрунту.
  • Чистіть рибу одразу після вилову, обов'язково видаляючи кишки.
  • Дотримуйтесь правил стерилізації банок, кришок та режимів теплової обробки продуктів в домашніх умовах.
  • Зберігайте домашні консерви в холодильнику або іншому прохолодному місці не довше року.
  • Ні в якому разі не вживайте консерви зі здутих банок, навіть при найменшій підозрі.
  • Бажано вживати консерви промислового виготовлення.
  • Уникайте купівлі копченої, солоної та в'яленої риби на стихійних ринках.
  • Купуючи сушену та в'ялену рибу промислового виробництва, навіть у магазинах, звертайте увагу на її вигляд, умови зберігання та наявність маркування з датою виготовлення і терміном придатності.
  • При консервуванні м'ясних та рибних продуктів в домашніх умовах необхідно стерилізувати консерви при температурі +115…+120 °С не менше 40-60 хвилин з подальшим герметичним пакуванням.

Нагадаємо, У столиці зростає кількість випадків гепатиту А та кору: що відомо

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Бронхіальна астма: симптоми, лікування та історії відомих людей Бронхіальна астма: симптоми, лікування та історії відомих людей
Бронхіальна астма — це хронічне захворювання, яке зачіпає мільйони людей у всьому світі. Хоча її неможливо повністю вилікувати, сучасна медицина дозволяє тримати астму під контролем, даючи людям шанс на активне і насичене життя
Як запобігти інсульту та які його головні передвісники Як запобігти інсульту та які його головні передвісники
Сьогодні, 29 жовтня, Україна святкує день боротьби з інсультом та псораізом. Що потрібно знати, щоб щоб запобігти цієї страшної хвороби.
У Запоріжжі зафіксовано випадок ботулізму після проведення косметичної процедури У Запоріжжі зафіксовано випадок ботулізму після проведення косметичної процедури
Пацієнту, який захворів на ботулізм після ін'єкції ботоксу, ввели протиботулічну сироватку
Loading...
Load next