На Львівщині відсканують ахітектурні пам’ятки та створять їх 3D-моделі (відео)

На Львівщині відсканують ахітектурні пам’ятки та створять їх 3D-моделі (відео)
Просторі зали, дивовижна архітектура та тисячолітня історія. Львівщина славиться великою кількістю замків і не лише ними, коли на мальовничій території регіону є чимало архітектурних пам’яток. Саме їх у межах проєкту "Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження" відсканують та створять моделі.

Тепер радше руїни, а колись – непідкорений оборонний мур: замок у Старому Селі відсканували та незабаром створять його 3D-модель.

Так, це Старосільський замок, що розташувався зовсім неподалік Львова.  Хоча до сьогодні збереглися лише оборонні мури та три вежі. Однак він і досі вражає своїм розмахом та розмірами, а ще вважається найбільшим замком на теренах Львівщини. І ось уже невдовзі фахівці створять його 3D-модель. 

Ми на території розставляємо відповідні маркери, які координуємо в державній системі координат. Щоб потім все наше сканування за допомогою лазерного сканера, дронів можна було використати для проектно-реставраційних робіт. Наступним етапом є фотографування. Ми створюємо тисячі фотознімків, - розповів співзасновник компанії з оцифрування пам’яток, Юрій Преподобний.

Без драбин, без сканування важко добратися до верхніх частин пам'ятки, важко подивитись в якому вона стані ті елементи пам'ятки. І власне такий метод тривимірного сканування з застосуванням різних технічних засобів і 3D-сканера, і дронів, і фотоапаратів дозволяє максимально за дуже швидкий, стислий час отримати базу даних про саму пам'ятку, - повідомив начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини Львівської облдержадміністрації, Василь Петрик. 

Для майбутніх реставраційних робіт детальна фіксація – просто необхідна. Саме зараз робота кипить над замком у Старому Селі, адже його обрали тим єдиним із 16-ти, який відсканують детально. Ініціатори пояснюють: буде створено спеціальний набір сувенірних поштівок, які розповсюджуватимуть безкоштовно.

Саме у такий спосіб уже невдовзі можна буде побачити 16 пам'яток з різних куточків Львівщини. Основна мета - створити програми, так би мовити, повернення пам’яток до життя. Адже кожен із цих об'єктів є потенційним магнітом для туристів. А от напрацювання, каже координаторка проєкту, можна буде побачити уже восени.  

Будемо враховувати як думку громади, її бачення, так і думку фахівців. І попробуємо якби створити на основі їхнього бачення і фахового підходу до пам'ятки таких 15 програм, які маємо надію, що будуть в подальшому будуть мати таку дорожню карту для об'єкта на різні гранти, щоб можна було то реалізувати та втілити, - повідомила координаторка проєкту "Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження", Наталя Войцещук.

Насправді думка громади - надзвичайно важлива, кажуть реалізатори проєкту. Адже тутешні мешканці живуть роками поруч з визначними пам’ятками. 

Зазвичай вони раді, що в них питають їхню думку до них приїжджають і радяться з ними. Вони дуже переймаються своїми пам'ятками. І їм власне важливо, щоб їхня думка була врахована. Бувають ситуації, коли з пам'ятками були пов'язані дуже особисті історії, або дуже важливі історії власне для локальної громади, які не можна враховувати на такому дуже експертному рівні, - зазначила кураторка аналітичної частини проєкту, Мар'яна Куземська-Данилюк.

Робота тут кипить, фахівці працюють над створенням 3D-моделей. Додамо, до проєкту увійшли костели, дерев’яні церкви, замки, палаци та навіть Добромильська ратуша. До слова, 3D-моделі доповнять об’єкти культурної спадщини з Києва, Харкова, Львова, Чорткова та Одеси, які вже є у додатку. 

 

Читайте також
У Львові під стінами ЛОДА пікетувальники вимагали захистити відомого пам’яткоохоронця (відео) У Львові під стінами ЛОДА пікетувальники вимагали захистити відомого пам’яткоохоронця (відео)
Справу проти Василя Петрика мітингарі називають сфабрикованою. Мовляв, так він поплатився за те, що встав на захист Миколаївської фортеці.
Внесена до спадщини ЮНЕСКО: як виглядає дерев'яна архітектура Карпат (відео) Внесена до спадщини ЮНЕСКО: як виглядає дерев'яна архітектура Карпат (відео)
Цього разу наші журналісти розповіли про унікальні церкви у селах Верхня Рожанка і Матків.
Архітектурна естетика Трускавця: на Львівщині активно розвивають курортне місто (відео) Архітектурна естетика Трускавця: на Львівщині активно розвивають курортне місто (відео)
Курортне містечко Трускавець активно розбудовується. Та в архітектурному плані представники девелоперських компаній дбають про естетичну складову, щоб будівлі відповідали як історичному, так і сучасному стилю.
Loading...
Load next