В Україні набув чинності закон про електронні трудові книжки: що змінилось
Від сьогодні, 10 червня, в Україні набрав чинності закон про облік трудової діяльності в електронній формі, який Верховна Рада схвалила ще у лютому цього року. Про це повідомили у Пенсійному фонді України.
Пенсійний фонд України протягом п'яти років має включити до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні дані про трудову діяльність працівників на підставі відомостей, наданих страхувальниками, - йдеться у повідомленні відомства.
Відомо, що внаслідок впровадження електронних трудових книжок, Пенсійний фонд за наявності повної інформації в реєстрі застрахованих осіб про всі періоди трудової діяльності особи зможе призначати пенсію за віком автоматично. Тобто українцям не потрібно буде особисто звертатись до установи з дня, що слідує за днем досягнення пенсійного віку.
Зауважимо також, що викидати паперові трудові книжки наразі також не варто, оскільки перехід до цієї системи здійснюватиметься поступово. Закон передбачає п'ятирічний перехідний період: у цей період можна використовувати й паперову, і електронну форму трудової.
Також завдяки введенню в дію закону про перехід на електронні трудові книжки в Україні:
- громадяни не будуть зобов'язані при найманні на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку;
- українці зможуть отримати електронний документ з інформацією про свій трудовий стаж через інтернет;
- для отримання цього документу, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися електронним цифровим підписом;
Однак, якщо у працівника є трудовий стаж до 2000 року, то йому необхідно занести цю інформацію в електронний реєстр самостійно або через роботодавця.
Нагадаємо, що нещодавно міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко оголосив про введення в Україні електронних лікарняних. Повний перехід усіх українських медичних установ на формування е-висновків про тимчасову непрацездатність відбудеться з 1 вересня цього року.