Слимаки на городі: поради, як позбутися слизьких шкідників (відео)

Слимаки на городі: поради, як позбутися слизьких шкідників (відео)
Із настанням літньої пори та високої вологості на приватних господарствах та фермах орудують руді слизькі шкідники, що загрожують врожаю. Ці слимаки завезені до нас з-за кордону та відрізняються від звичайних високою популяцією та всеядністю.

Вже не один рік господарники Львівщини борються з рудим, або як його ще називають «іспанським слимаком». Клімат західного регіону дуже сприятливий для збільшення його популяції. Впливає на погіршення ситуації й те, що в природі дуже мало тварин, які харчуються цими слимаками. І мешканці Львова, які мають свої городи, через цих слизьких шкідників втратили вже не один врожай.


Квасолю поїли мені, огірки поїли. Довелося другий раз сіяти, то я вже другий раз сипала сіль й купувала такі горошки, забула, як називаються. І вже трохи менше є.  Але я, коли їх бачу, то одразу січу та й все, - розповідає львів’янка Ольга  Чеховська


Люди розповідають, що їм доводиться прокидатися спозаранку, щоб збирати цих шкідників. І така ситуація повторюється кожен день.

Кожного ранку. Зранку особливо коли дощ, дощова погода, а як сонце то вони ховаються, - сказав львів’янин Ігор Кук.


Пан Ігор за понад 5 років боротьби витратив чимало коштів на отруту від цих слимаків. І вже не впевнений, чи буде щось садити в себе на городі наступного року.

До України цей слимак потрапив орієнтовно 10 років тому, зазначають фахівці. І з кожним сезоном ситуація з ними лише погіршується. Вперше їх зафіксували на території Дрогобича та Винників, розповідають у Держпродспоживслужбі.


Техніку перевозили з Європи і там завезли певно цього, там десь яйця попали, бо вони своєю клейкою речовиною приклеять до чого хочеш можуть приклеїти, вони кругом лазять.  А Дрогобичі була автобаза, підприємство, яке перевозило вантажі, - зазначив начальник відділу управління Держпродспоживслужби у Львівській області Ярослав Лободзець.


В Україні свого часу був дозволений препарат на основі заліза, який пройшов усі відповідні санітарні перевірки, але час його реєстрації давно минув. Тому зараз купити хімію, яка б могла з ними боротися, немає можливості. Можна хіба придбати препарати, які ввозять контрабандою з-за кордону, але вони здебільшого отруйні як для слимаків, так і для людини. Тому спеціалісти рекомендують використовувати проти них лише перевірені часом народні методи.

Розчин нашатирного спирту: 100-150 г спирту на 10 л води. Й коли оприскувати цей розчин на слимака, то він гине. Не любить він вапна, не любить він мінерального добрива «суперфосфат». Золи, попелу він не любить, - додав Ярослав Лободзець.

Також радять використовувати сіль, яка теж є для них отруйною. Проте, як зазначають експерти, усі ці методи не будуть дієвими, якщо господарники не об’єднаються між собою для боротьби з цією напастю. Бо навіть, якщо ви потруїли слимаків у себе, вони можуть знову прилізти до вас з сусіднього городу.

 

Читайте також
Затоплені городи та підвали: у Львові на вулиці Нагірній прорвало трубу (відео) Затоплені городи та підвали: у Львові на вулиці Нагірній прорвало трубу (відео)
Мешканці будинків на вулиці Нагірній запевняють, що городи та підвали затоплює не вперше, а комунальники не надто активно реагують на їхні звернення.
Забудовник відстояв ділянку у Львові після 7 років судів (фото) Забудовник відстояв ділянку у Львові після 7 років судів (фото)
У судах забудовник доводив, що приймаючи ухвалу про скасування попереднього рішення, міськрада вийшла за межі повноважень, наданих їй законом «Про місцеве самоврядування» та Земельним кодексом України.
Вбивство таксиста поблизу центру Львова: поліція розшукує підозрюваних (відео) Вбивство таксиста поблизу центру Львова: поліція розшукує підозрюваних (відео)
Водій львівського таксі отримав вогнепальні поранення, від яких він згодом помер у лікарні. Однак, ймовірно вбивство не було вчинене з метою пограбування, оскільки усі речі та гроші загиблого залишились на місці.
Loading...
Load next