КСУ сперечався три роки, щоб залишити в силі заборону люстрованим чиновникам очолювати ВНЗ

КСУ сперечався три роки,  щоб залишити в силі заборону люстрованим чиновникам очолювати ВНЗ
Конституційний суд закрив провадження за конституційним поданням народних депутатів, в якому було оскаржено положення Закону "Про вищу освіту", яким передбачено, що не може бути вибрана, перепризначена (в тому числі виконуючим обов'язки) на посаду керівника установи вищої освіти особа, яка підпадає під дію Закону "про очищення влади" (т.зв. "закон про люстрацію").

 Про це заявила представник ВР в КСУ Ольга Совгиря у понеділок, 25 жовтня, повідомляє ZN.UA

За її словами, суд провів з 2018 року близько 12 засідань у цій справі.

Через три роки Суд з'ясував, що в конституційному поданні відсутнє належне юридичне обґрунтування неконституційності оспорюваної норми закону, яке вимагало б дослідження Судом. Саме така підстава для припинення провадження у справі зазначена в постанові від 21 жовтня. Будь-яка додаткова мотивація по суті справи в ній відсутня, - зазначає Совгиря в своєму Telegram.

Совгиря пояснила, що КСУ не визначив, відповідає ця норма Конституції України чи ні.

Закривши провадження, Суд після трьох років розгляду, фактично самоусунувся від розгляду  по суті, не надавши їй оцінки "конституційна - або неконституційна, - додає вона.

Нагадаємо, що влада проштовхує закон про олігархів для встановлення тотального контролю над центральними телеканалами і посилення тиску на опозицію.

Ярина Самарик - pravdatutnews.com

Читайте також
Офіс президента оскаржив рішення суду про звільнення Тупицького Офіс президента оскаржив рішення суду про звільнення Тупицького
Наразі майбутня доля ексголови Конституційного Суду та скандального судді Олександра Тупицького залежить від рішення Великої палати Верховного Суду.
Зеленський затвердив стратегію розвитку судочинства в Україні до 2023 року Зеленський затвердив стратегію розвитку судочинства в Україні до 2023 року
Володимир Зеленський затвердив стратегію правосуддя і конституційного судочинства на 3 роки. Окрему увагу у стратегії приділили Конституційному Суду та процедурі обрання суддів КСУ.
Мовний закон України: КСУ розгляне подання проросійських депутатів Мовний закон України: КСУ розгляне подання проросійських депутатів
Конституційне подання щодо закону, надійшло до КСУ в червні 2019 року, від понад 50 депутатів парламенту з вимогою визнати закон неконституційним.
Loading...
Load next