Україна протестує проти залучення населення окупованих територій до виборів у РФ

Україна протестує проти залучення населення окупованих територій до виборів у РФ
У МЗС наголосили, що такі дії РФ є грубим порушенням норм та принципів міжнародного права, Конституції та чинного законодавства України.

Міністерство закордонних справ України відреагувало на залучення населення тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях до виборів в Росії, які відбудуться у вересні 2021 року.

Про це повідомили на сайті МЗС.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із схваленням Центральною виборчою комісією РФ рішення щодо залучення населення тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях України до запланованих на вересень цього року виборів до Державної думи Федеральних зборів РФ шляхом участі в електронному голосуванні, - йдеться у повідомленні.

У пресслужбі МЗС зазначили, що такі діє є грубим порушенням норм та принципів міжнародного права, Конституції та чинного законодавства України.

У МЗС наголошують, що організація виборів із залученням жителів окупованих територій "ставить під сумнів легітимність результатів виборів". 

Останні дії РФ є особливо цинічними з огляду на деградацію безпекової ситуації у зоні конфлікту, яка спричинена регулярними порушеннями режиму припинення вогню з боку російських окупаційних сил, а також подальшим погіршенням гуманітарного та соціально-економічного становища на тимчасово окупованих територіях України, - повідомляють у МЗС. 

Україна вимагає від Росії скасувати усі неправомірні рішення, які стосуються тимчасово окупованих територій, та припинити дії, "спрямовані на подальшу інтеграцію населення тимчасово окупованих територій України до політичного та соціально-правового простору РФ". 

Читайте також
У Росії стартували вибори до Держдуми: виборчі дільниці незаконно відкрилися і в Криму (відео) У Росії стартували вибори до Держдуми: виборчі дільниці незаконно відкрилися і в Криму (відео)
У Росії стартували вибори до Держдуми РФ, на які незаконно залучають і жителів окупованих територій України.
"Проти окупації треба боротися": Кучма назвав причини окупації Криму "Проти окупації треба боротися": Кучма назвав причини окупації Криму
"Те, що Росія зробила з Кримом, краще називати не анексією, а окупацією" - Леонід Кучма.
"Ніколи не буде російською територією": Зеленський заявив, що повернення Криму під контроль України — питання часу (відео) "Ніколи не буде російською територією": Зеленський заявив, що повернення Криму під контроль України — питання часу (відео)
Президент Зеленський вважає повернення окупованих територій і їхніх жителів назад до складу України лише питанням часу.
Loading...
Load next