Суд дозволив заочне розслідування проти Януковича щодо справи розстрілів на Майдані

Суд дозволив заочне розслідування проти Януковича щодо справи розстрілів на Майдані
Януковичу інкримінують масове вбивство і тероризм, організовані у змові із тодішніми керівниками МВС і СБУ.

Печерський суд Києва дозволив заочне розслідування щодо колишнього Президента України Віктора Януковича у справі про розстріли на Майдані у 2014 році.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

У прокуратурі зазначають, що екс-президент наразі переховується від органів слідства та суду на території держави-агресора - у Російській Федерації. Відповідне рішення суду надає право стороні обвинувачення на проведення досудового розслідування стосовно нього за його відсутності.

Розслідування будуть здійснювати щодо справи про розстріли на Майдані, а саме за фактами організації низки тяжких та особливо тяжких насильницьких злочинів, у тому числі умисних вбивств, скоєних відносно мітингувальників у лютому 2014 в центральній частині міста Києва.

За даними слідства, Янукович, бажаючи припинити масові акції протесту, використав повноваження і діяв у складі організованої групи спільно з колишніми головою СБУ та міністром внутрішніх справ.

Не пізніше 18 лютого 2014 року організував застосування працівниками правоохоронних органів без відповідних підстав і з порушенням норм чинного законодавства спеціальних засобів, військової техніки, вогнепальної зброї для силової протидії та розгону демонстрантів, - повідомляють у Офісі генпрокурора.

Досудове розслідування здійснюватиме Державне бюро розслідувань.

Читайте також
Офіс президента оскаржив рішення суду про звільнення Тупицького Офіс президента оскаржив рішення суду про звільнення Тупицького
Наразі майбутня доля ексголови Конституційного Суду та скандального судді Олександра Тупицького залежить від рішення Великої палати Верховного Суду.
Головні новини України за 2 серпня Головні новини України за 2 серпня
Коротко про головні події на сьогодні. Знай більше з ПравдаТУТ NEWS.
ОАСК відкрив справу за позовом Януковича до Верховної Ради ОАСК відкрив справу за позовом Януковича до Верховної Ради
Він хоче оскаржити постанову про його самоусунення з посади президента.
Loading...
Load next