В ЄС заявили про можливе скасування безвізу з Україною - ЗМІ

В ЄС заявили про можливе скасування безвізу з Україною - ЗМІ
Деякі держави Європейського Союзу заявили про зловживання безвізового режиму країнами Західних Балкан, а також з Україною, Грузією і Молдовою.

Кілька держав-членів Євросоюзу порушили питання щодо можливого скасування безвізового режиму з країнами Західних Балкан, а також з Україною, Грузією і Молдовою. Причиною такого рішення є серія зловживань зі сторони громадян цих держав.

Про це повідомляє видання Euobserver.

Про це йдеться у внутрішньому документі ЄС, датований 27 вересня.

Про документ стало відомо напередодні подорожі глави Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн до Західних Балкан.

Серед зловживань, які викликали роздратування держав ЄС, є незаконне проживання громадян з безвізових держав та необґрунтовані запити про надання притулку.

Згідно з документом, Німеччина, Франція та Італія останнім часом все більше розчаровані через, як вони кажуть, зловживання безвізом.

У документі йдеться про зростання "правопорушень, пов’язаних з несанкціонованим проживанням" з боку громадян Албанії, Молдови, України та Сербії.

Також згадують про понад 50-відсоткове збільшення за останні три місяці клопотань про надання притулку з боку громадян Грузії у порівнянні з тим же періодом у 2019-му році, до пандемії коронавірусу.

Механізм призупинення дії безвізового режиму передбачає, що збільшення більш ніж на 50% випадків незаконного перебування чи прохань про надання притулку з низьким рівнем схвалення може призвести до повторного введення віз.

Німеччина у документі згадує Молдову як особливо серйозний випадок, з 429-відсотковим зростанням, якщо порівнювати періоди з червня по серпень 2019 року та з червня по серпень цього року.

Разом з Німеччиною Італія теж висловила сумніви щодо Молдови. Стверджується, що мережі торгівлі людьми, які діють через "сусідні країни", зловживають безвізом та підвищують можливість позбавлення Молдови безвізового режиму "у разі недостатнього прогресу".

Франція тим часом наголошує про проблеми, викликані громадянами Албанії, Грузії та Сербії.

Бельгія порушила проблему, викликану "тривожним збільшенням" клопотань про надання притулку з Молдови цього року, тоді як Чехія також заявила, що нещодавно зросли необґрунтовані клопотання про надання притулку від громадян Грузії, Молдови та України.

Зазначимо, що Нідерланди є єдиним членом ЄС, який вимагав призупинити безвізовий режим з Албанією у 2019 році. Його прохання відхилила Європейська комісія.

Нагадаємо, що візовий режим ЄС для Чорногорії, Сербії та Північної Македонії був скасований у грудні 2009 року, для Албанії та Боснії - у 2010 році, для Молдови - у 2014 році, для Грузії та України - у 2017 році.

Читайте також
"Це фейкова новина": Штанмаєр заперечив загрозу скасування безвізу між Україною та ЄС "Це фейкова новина": Штанмаєр заперечив загрозу скасування безвізу між Україною та ЄС
Згідно з документом, Німеччина, Франція та Італія останнім часом все більше розчаровані через, як вони кажуть, зловживання безвізом. Однак, уряд Німеччини не планує переглядати свою позицію щодо безвізового режиму для третіх країн.
Очільники МЗС України, Грузії та Молдови відвідають Брюссель з офіційним візитом Очільники МЗС України, Грузії та Молдови відвідають Брюссель з офіційним візитом
Глави Міністерств закордонних справ України, Грузії та Молдови відвідають Брюссель зі спільним офіційним візитом 24 червня.
Loading...
Load next