Вторгнення Росії в Україну: розвідка розповіла про можливі сценарії
Росія може наважитися на повномасшабне вторгнення на півночі, сході та півдні України вже у січні-лютому наступного року. Про це повідомив керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов в інтерв'ю головному редактору американського видання "Military Times" Говарду Олтмену.
За інформацією розвідки, станом на 20 листопада 2021 року біля українських кордонів та на окупованих Росією територіях було розміщено:
90 тисяч російських військових;
1200 танків;
2900 одиниць бронетехніки;
28 медичних підрозділів;
1600 одиниць артилерії;
330 літаків;
240 вертольотів;
75 кораблів;
6 субмарин.
На даний момент, два армійські корпуси перебувають на окупованій території Донецької та Луганської областей, в прикордонній Ростовській області стоїть російська армія, а ще один військовий підрозділ перебуває у Волгограді. Загалом це 15 батальйонних тактичних груп.
Зазначимо, що вздовж кордонів Сумської та Харківської областей розміщена ще одна російська армія, а також танкова та механізована дивізії, що разом складають 8 батальйонних тактичних груп.
Атака, ймовірно, передбачатиме авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки з десантними ударами на Сході, десантними нападами в Одесі та Маріуполі та меншим вторгненням через Білорусь, – зазначив глава ГУР.
Як прогнозує українська розвідка, наступ противника може початися на півночі, сході та півдні України. Війська з Брянська та Білорусі підуть наступом на Чернігівську область та північ Сумської області. Також на територію Сумської області увійдуть батальйони з Воронежу.
Додамо, що не виключається і напад повітряно-десантних батальйонів із Білорусі на Рівненську та Житомирську області.
Також Буданов попередив, що будь-яка така фізична атака буде тільки після серії психологічних операцій. Москва вже почала їх проводити. Роблять це для того, аби дестабілізувати ситуацію в Україні та підірвати обороноздатність.
Російські психологічні операції використовують, щоб показати, що "влада зрадила народ", – пояснив Буданов.
Він зауважив, що міграційна криза на кордоні Польщі та Білорусі також є частиною таких зусиль Росії.
Наприкінці глава ГУР підсумував, що припущення розвідки України та США щодо часу можливої російської атаки схожі.
Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com