Росія вийшла з Договору про відкрите небо
Договір з відкритого неба — багатостороння міжнародна угода, що надає його учасникам можливість здійснювати обльоти територій один одного (встановлює режим «відкритого неба»). Метою договору є сприяння зміцненню довіри між державами через контроль за військовою діяльністю та за дотриманням чинних договорів у галузі контролю над озброєннями.
Росія офіційно виходить із Договору з відкритого неба. Рішення залишити угоду Москва ухвалила після того, як це зробили США, а їхні європейські союзники відмовилися дати їй гарантії, що інформація, зібрана в ході прольотів над територією країни, не передаватиметься до Вашингтона. Повідомляє РИА Новости.
Документ був підписаний у 1992 році і став одним із заходів щодо зміцнення довіри в Європі після холодної війни. Він діє з 2002 року і дозволяє країнам-учасницям відкрито збирати інформацію про збройні сили та заходи один одного. Учасниками досі були 34 держави.
Поки що залишається незрозумілим, що робитиме далі Білорусь, яка входила до єдиної групи з Росією в рамках договору.
У Мінську наголошують, що рішення про подальшу участь чи неучасть у "відкритому небі" ретельно проаналізують і ухвалять у консультаціях із Москвою, - йдеться у повідомленні.
У відомстві наголосили, що Росія, "незважаючи на численні порушення ДОН із боку США, їхніх союзників та клієнтів, робила все можливе для збереження угоди".
Злата Новосельська - pravdatutnews.com