Іран відмовився домовлятись про компенсацію родичам загиблих зі збитого літака МАУ
Дипломати нагадують, що у липні 2020 року Іран погодився на перемовини з групою країн, чиї громадяни загинули внаслідок збиття літака. Проте 27 грудня 2021 року іранські дипломати повідомили, що Тегеран не бачить сенсу у перемовинах з міжнародною групою. Повідомляє ВВС.
Іран наразі змінив свою позицію та категорично виступає проти будь-яких подальших переговорів, які пов'язані з нашою колективною вимогою про відшкодування збитків за збиття PS752.
Оскільки Іран несе міжнародно-правову відповідальність перед постраждалими державами, дане питання має обговорюватись колективно, щоб забезпечити справедливе та рівне ставлення до всіх жертв трагедії, - наголошується у спільній заяві очільників МЗС України, Канади, Британії та Швеції.
Вони відзначають, що подальші спроби переконати Іран вести перемовини є "марними".
Міжнародна група зосередиться на подальших діях для вирішення цього питання у відповідності до норм міжнародного права. Зробимо все, аби забезпечити повне відшкодування шкоди, завданої порушенням Іраном норм міжнародного права, - повідомили дипломати.
Виконавчий директор МАУ Євген Дихне повідомив Інтерфакс-Україна, що компанія розглядає можливість арбітражного звернення, щоб вимагати від Ірану відшкодування за збитий літак.
Міжурядові перемовини України та Ірану на цю тему востаннє відбувалися у червні 2021 року, - заявив Євген.
Внаслідок збиття двома ракетами "земля-повітря" літака МАУ 8 січня 2020 року загинули 176 людей: громадяни Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану, Великої Британії. Цей літак мав український екіпаж із дев'ятьох людей.
Через кілька днів після появи даних розвідок західних країн про збиття літака іранськими силовиками, корпус стражів ісламської революції - елітний спецпідрозділ іранської армії - взяв на себе відповідальність за "ненавмисне" збиття літака.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com