Готового механізму, за яким можна притягти путіна до відповідальності, поки немає — Малюська

Готового механізму, за яким можна притягти путіна до відповідальності, поки немає — Малюська
Проте є кілька сценаріїв, як може відбуватися притягнення до відповідальності усіх причетних за злочини в Україні.

Готового механізму, за яким можна швидко притягти путіна та його найближче оточення до відповідальності, поки що немає.

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська в інтерв'ю для видання Forbes, передає ПравдаТУТ News.

Офіс Генерального прокурора збирає всю інформацію та докази військових злочинів. Роль Міністерства юстиції – політичний та юридичний супровід.

Денис Малюська розповідає про декілька можливих варіантів притягнення до відповідальності путіна  та його посіпак:

  1. Українська прокуратура вже порушила безліч кримінальних справ на військових злочинців. Так, у цих справах можуть оголосити вирок, але ймовірність того, що путін опиниться в умовному Печерському суді, вкрай низька. Тобто є проблеми з тим, як доставити обвинуваченого в Україну.
  2. Інші європейські країни можуть порушити аналогічні справи проти путіна, його оточення та інших військових злочинців. Розслідування вже розпочали Литва, Польща, Естонія, Німеччина, Швеція, Латвія, Норвегія, Франція, Словаччина. Фігуранти цих справ поки що не уточнюються.
  3. Міжнародний суд у Гаазі. Чи можна у цьому випадку посадити Путіна за Бучу, Гостомель та Ірпінь? Можна, якщо є прямі докази, що він наказав солдатам вбивати та знущатися з мирного населення. Це стосується не лише путіна, а й інших злочинців. Малюська наголошує на тому, що це буде класичний судовий процес із усіма бюрократичними моментами, презумпцією невинності, сторонами захисту та звинувачення. Окрім того, довести провину путіна чи вищого керівництва буде складно. Генералів чи інших військових, які віддавали накази, притягнути до відповідальності реальніше. Але це не швидкий процес.
  4. путіна леко притягти до відповідальності за злочини агресії. Цей факт не потребує додаткових доказів. росія напала на Україну – це акт агресії. Є відео та укази путіна, які це підтверджують. Проблема в тому, що росія не ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального кодексу, яким можна притягти за це до відповідальності. Є всі докази, але ми не можемо притягти до відповідальності.
  5. Створити спеціальний міжнародний трибунал, який розглядатиме військові злочини, скоєні в Україні. Аналогічна ситуація була у Югославії. Тут важливою є максимальна міжнародна підтримка. Наприклад, якщо такий суд створять Україна, Польща, Естонія, Латвія та Литва, він буде малоефективним, оскільки путіну не проблематично не відвідувати ці країни. Якщо це буде коаліція із країн Європейського Союзу, США, Англії та України – це вже дієвий механізм. Це не швидкий процес, створення такого суду може піти кілька років, але саме винесення вироку щодо злочинів агресії може пройти за місяць. Це вже підтверджений факт.

Що можна зробити вже зараз?

Міністр юстиції зазначає, що російських солдатів, які потрапили в полон і порушили Женевську конвенцію, чекає суд і тюремне ув'язнення. Крім того, на міжнародному рівні можна довести та притягнути до відповідальності військове керівництво, наприклад, генералів, які віддавали накази. Варто зазначити, що важливу роль відіграватимуть свідчення очевидців та задокументовані факти.

Нагадаємо, в Україні запропонували визнати військові злочини рф геноцидом української нації.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
Зеленський запропонував Путіну зустрітись на Донбасі, де йде війна Зеленський запропонував Путіну зустрітись на Донбасі, де йде війна
Президент України записав відеозвернення, яке було присвячене російській агресії. В ньому Володимир Зеленський запропонував президенту країни-агресорки Володимиру Путіну зустрітися "в будь-якій точці Донбасу, де йде війна".
Зеленський намагався поговорити з Путіним, однак він відмовився Зеленський намагався поговорити з Путіним, однак він відмовився
Після загибелі чотирьох українських військових під Шумами, президент України Володимир Зеленський намагався поговорити з Путіним. Однак, той відмовився, бо ніби то нема про, що говорити.
В Росії відповіли на запрошення Зеленського, щодо зустрічі з Путіним на Донбасі В Росії відповіли на запрошення Зеленського, щодо зустрічі з Путіним на Донбасі
Російська Федерація відреагувала на запрошення українського президента щодо зустрічі з Путіним на Донбасі, де йде війна. Росія вважає, що ця зустріч не має ніякого сенсу.
Loading...
Load next