Німеччина свідомо не дає Україні танків, щоб не спровокувати війну між НАТО та росією – Шольц

Німеччина свідомо не дає Україні танків, щоб не спровокувати війну між НАТО та росією – Шольц

Канцлер Німеччини Олаф Шольц в інтерв’ю The New York Times заявив, що уряд країни свідомо не надає Києву танки, щоб не спровокувати війну між НАТО та росією. Водночас Німеччина підтримує Україну у боротьбі проти російської агресії.

Ми допомагаємо Україні. Ми робимо це таким чином, щоб не йшло до ескалації між росією та НАТО, тому що це було б катастрофою… Лідерство не означає, що ви робите те, що вас просять. Лідерство означає приймати правильні рішення та бути дуже сильним. І це те, що я роблю. Ми співпрацюємо, і робимо це разом із нашими союзниками. Ми ніколи не робимо щось самі. І таким чином, ми реагуємо на дуже небезпечну війну. Абсолютно розумно ніколи не робити нічого самотужки, – заявив Шольц.

Він зазначив, що за сім місяців повномасштабної війни Берлін пообіцяв надати Україні військову допомогу на суму понад 700 мільйонів євро. Німеччина надала Києву реактивні системи залпового вогню, сучасну артилерію та десятки зенітних установок, що, за словами канцлера, сприяло просуванню України вздовж лінії фронту.

Проте Шольц відмовився надати Україні бойові танки “Leopard” або БМП “Мардер”, про які неодноразово просила Банкова “задля збереження миру” між країнами НАТО та росією.

Нагадаємо, що "ЗСУ на фронті використовують майже всі типи артилерії, яких не мали до початку вторгнення" – Подоляк.

Злата Новосельська pravdatutnews.com

В інтерв’ю канцлер також відкинув будь-які припущення про те, що Сполучені Штати могли б вітати активізацію Німеччини та переймання на себе ініціативи щодо відправлення танків, які важко транспортувати, особливо через океан.

 104
 
Loading...
Load next