"Після твітів, вигідних путіну": у США розглядають можливість перевірки Маска з точки зору нацбезпеки - Bloomberg

"Після твітів, вигідних путіну": у США розглядають можливість перевірки Маска з точки зору нацбезпеки - Bloomberg

В адміністрації президента США Джо Байдена почали обговорювати, чи слід перевірити бізнес найбагатшої людини на планеті Ілона Маска з точки зору національної безпеки, з посиланням на джерела повідомило агентство Bloomberg.

Представники адміністрації Байдена обговорюють, чи мають США піддати деякі з підприємств Ілона Маска перевіркам щодо національної безпеки, включаючи угоду з Twitter та супутникову мережу Starlink SpaceX, за словами людей, знайомих із цим питанням, - пише видання.

Також це викликало занепокоєння у вищого керівництва через нестабільність рішень Маска.

Офіційні особи США відчули незручність через нещодавню погрозу Маска припинити постачання супутникового зв'язку Starlink Україні - він сказав, що це коштувало йому 80 мільйонів доларів - і те, що вони сприймають як його все більш дружню позицію до росії після серії твітів, у яких описано мирні пропозиції, вигідні президенту володимиру путіну. Вони також стурбовані його планами купити Twitter разом із групою іноземних інвесторів, - відзначає видання.

За словами джерел, "обговорення все ще перебуває на ранній стадії".

Чиновники в уряді США та розвідувальному співтоваристві зважують, які інструменти доступні, якщо такі є, які б дозволили федеральному уряду перевіряти підприємства Маска, - пише видання.

За їхніми словами, одна з можливостей полягає в тому, щоб через закон, який регулює Комітет із іноземних інвестицій у Сполучених Штатах, перевіряти угоди та операції Маска щодо ризиків для національної безпеки.

Як зазначається, акції Twitter на тлі таких повідомлень впали на 16% на передринкових торгах у Нью-Йорку.

Нагадаємо, що "Над Україною має бути повітряний щит": Зеленський подякував Штайнмаєру за ППО.

Злата Новосельська pravdatutnews.com

Читайте також
Байден поговорив з європейськими лідерами перед відеоконференцією Путіним Байден поговорив з європейськими лідерами перед відеоконференцією Путіним
Президент США поговорив із лідерами Німеччини, Італії, Франції і Британії .
Байден пригрозив Путіну "сильними економічними та іншими заходами" в разі агресії до України (фото) Байден пригрозив Путіну "сильними економічними та іншими заходами" в разі агресії до України (фото)
Про перші деталі розмови двох президентів повідомляє Білий дім.
Loading...
Load next