Сі Цзіньпін і Лукашенко зустрілися у Пекіні

Сі Цзіньпін і Лукашенко зустрілися у Пекіні

У Пекіні відбулася зустріч президента Китаю Сі Цзіньпіна з його білоруським колегою Олександром Лукашенком.

Про це повідомляє агентство Xinhua.

Спершу Сі зазначив, що вони з Лукашенком досягли важливого консенсусу щодо сприяння розвитку китайсько-білоруських відносин на високому рівні під час державного візиту Лукашенка до Китаю на початку цього року. Відтоді обидві країни зміцнили політичну взаємодовіру та міжнародну координацію.

Китай готовий продовжувати зміцнювати стратегічну координацію з Білоруссю, твердо підтримувати один одного, сприяти практичній співпраці та поглиблювати двосторонні відносини, - сказав лідер КНР.

Водночас Лукашенко заявив, що Білорусь була, є і буде надійним партнером для Китаю. 

Ми знаємо, що потрібно нашим країнам. І ми дуже багато у цьому плані зробили. Коли я готувався до цього візиту та допитував своїх колег, про те, що треба зробити, що не рухається, щоб сказати Голові про це. Але ми не знайшли жодного питання, з якого б не було руху. Єдине питання, яке я хотів би з вами обговорити сьогодні, - швидкість, - заявив самопроголошений президент Білорусі.

Сі відзначив, що Китай і Білорусь є "важливими силами в реформуванні та розвитку системи глобального управління, тож його країна готова зміцнювати співпрацю з Білоруссю в рамках багатосторонніх механізмів, таких як ООН і Шанхайська організація співробітництва, сприяти реалізації Ініціативи глобального розвитку, безпеки та Глобальної цивілізаційної ініціативи".

Крім того, лідери держав обмінялися думками щодо російсько-української війни.

Двостороння зустріч тривала втричі довше запланованого - понад три години. Потім лідери країн обмінялися подарунками: Лукашенку подарували яблука із провінції Хунань, а Сі Цзіньпіну - білоруський шоколад. Після переговорів з президентом КНР Лукашенко приїхав до Пекінського університету.

Нагадаємо, Ігнат: у боротьбі проти КАБів допоможуть F-16

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
"Ласкаво просимо у пекло, тварюки!": Ярош назвав Лукашенка "дебілом" та пообіцяв Путіну показати "українську гостинність" "Ласкаво просимо у пекло, тварюки!": Ярош назвав Лукашенка "дебілом" та пообіцяв Путіну показати "українську гостинність"
Згідно з останньою розвідувальною оцінкою Міноборони України Росія розмістила понад 130 тисяч військовослужбовців біля українських кордонів.
"Прикриваємо тил": Лукашенко визнав участь Білорусі у війни проти України (відео) "Прикриваємо тил": Лукашенко визнав участь Білорусі у війни проти України (відео)
Справжнім агресором, на думку, Лукашенка є Захід.
Loading...
Load next