Шмигаль і Фіцо обговорили відновлення України та енергетику

Шмигаль і Фіцо обговорили відновлення України та енергетику

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів першу розмову з новопризначеним Прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо, під час якої було окреслено пріоритетні напрямки двосторонньої співпраці.

Про це повідомив глава українського уряду.

Окреслили пріоритетні напрямки двосторонньої співпраці: відновлення, енергетика, розвиток прикордонної інфраструктури. Озвучив потреби в інженерній техніці для гуманітарного розмінування, які виробляють словацькі компанії. Розраховуємо на участь словацьких компаній у різних сферах відновлення України. Проговорили співпрацю в енергетиці, - заявив Шмигаль.

Він зауважив, що Україна цінує допомогу Словаччини у постачанні електроенергії. Глава урядів також порушили питання щодо ситуації на кордоні. “Було відзначено, що проїзд першочергових вантажів здійснюється безперешкодно. Розраховуємо найближчим часом на укладення міжурядової угоди про контроль на спільних пунктах пропуску”.

Прем'єр-міністр додав, що обговорив зі словацьким колегою Формулу миру Президента Володимира Зеленського та підтримку Словаччиною її пунктів.

Подякував Словаччині за послідовну підтримку європейської перспективи України. Очікуємо на позитивні рішення саміту лідерів ЄС цього місяця, - зазначив Шмигаль.

Як повідомляє TASR, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо у телефонній розмові з українським колегою Денисом Шмигалем у понеділок підтвердив зацікавленість Словаччини надати Україні гуманітарну допомогу, а також анонсував їхню зустріч на початку наступного року.

Ми не віримо в будь-яке військове вирішення конфлікту в Україні, тому що це веде лише до непотрібного кровопролиття без жодних результатів, — сказав Фіцо.

Він виключив будь-які майбутні поставки в Україну зброї та боєприпасів зі словацьких державних і військових складів. Водночас він заявив про готовність допомогти Україні в розмінуванні, надати гуманітарну допомогу та співпрацювати в енергетичній сфері, включно з моніторингом цивільних ядерних об'єктів.

Прем'єр-міністр підкреслив, що заборона на імпорт української сільськогосподарської продукції залишиться в силі, оскільки інакше Словаччина завдасть шкоди власним фермерам і виробникам продуктів харчування.

Він також підтвердив, що Словаччина підтримує європейські перспективи України та Молдови, але лише разом із країнами Західних Балкан. Фіцо також анонсував зустріч зі Шмигалем на словацько-українському кордоні на початку 2024 року.

Нагадаємо, Зеленський провів нараду: виробництво озброєння та отримання ракет для ППО

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Роснєфть знову залишить Україну без поставок дизеля Роснєфть знову залишить Україну без поставок дизеля
У травні Україна може зіткнутися з дефіцитом дизпалива в розмірі 270 000 тонн. Причина — відсутність експорту Роснєфти і запланований ремонт на Мозирському НПЗ в Білорусі.
Міністерка енергетики США відреагувала на обстріл ЗАЕС Міністерка енергетики США відреагувала на обстріл ЗАЕС
Дженніфер Ґренголм, яка очолює Міністерство енергетики США, прокоментувала обстріл Запорізької АЕС. У ніч проти 4 березня там спалахнула пожежа через атаку росіян.
Польща розриває усі енергетичні відносини з росією Польща розриває усі енергетичні відносини з росією
Уряд Польщі достроково розірвав угоду на постачання російського газу.
Loading...
Load next