Підтримка України у війні залишається незмінною, але інтереси польських фермерів важливі ‒ Туск

Підтримка України у війні залишається незмінною, але інтереси польських фермерів важливі ‒ Туск

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Варшава хоче допомагати Україні на тлі російської агресії, але не хоче, щоб при цьому "кілька тисяч людей" наживалися за рахунок польських аграріїв. 

Про це повідомляє RMF24.

Дональд Туск зазначив, що обговорював ситуацію із зерновим імпортом з президентом України Володимиром Зеленським під час свого першого візиту до Києва та пояснив позицію Польщі. 

Те, що кілька сотень чи тисяч людей в Україні хочуть заробити величезні гроші – це не наша проблема. Ми хочемо допомогти Україні як державі, українцям як народу у збройному протистоянні з Росією. Безперечно, тут наша позиція ніяк не змінюється. Але не може бути так, щоб через війну і через нашу емпатію та відкритість до України хтось скористався цим для нечесної і нерівної конкуренції з нашими компаніями, нашими фермерами, – сказав прем’єр Польщі. 

Туск додав, що якщо не враховувати невдоволення польського бізнесу, це може призвести до зростання антиукраїнських настроїв. 

Парадокс полягає у тому, що якщо Україна хоче бути спроможною мобілізувати увесь західний світ на свою підтримку у протистоянні з Росією, їй потрібно поважати інтереси окремих членів цієї спільноти… Інакше легко зламати цей ентузіазм і прагнення підтримувати, – додав Дональд Туск. 

Він зазначив, що польська влада має з’ясувати, як чимало української продукції все одно опиняється на польському ринку, всупереч обмеженням, і передусім для цього потрібно посилити контроль за перевірками на кордоні. 

Нагадаємо, На двох заблокованих пунктах пропуску з Польщею - 1050 вантажівок

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Loading...
Load next