Мінімальні поставки: Україна отримала менше 50 ракет ATACMS

Мінімальні поставки: Україна отримала менше 50 ракет ATACMS
Поставки далекобійних ракет ATACMS до України в минулому році, ймовірно, складалися з менш ніж 50 одиниць

ATACMS — це тактична балістична ракета, яка може бути використана з установок M270 MLRS (дві ракети) або HIMARS (одна ракета), що вже є на озброєнні України. Її дальність досягає 300 кілометрів. Ракети були доставлені двома партіями — наприкінці 2023 року та у березні 2024-го.

Про це пише Forbes.

ЗМІ припускали, що перше використання ракет ATACMS проти російських військ відбулося в жовтні 2023 року, коли українські сили завдали ударів по гелікоптерах та техніці російських окупантів на аеродромах поблизу Луганська та Бердянська.

З того часу українські військові стріляли ракетами ATACMS, зокрема російським радіолокаційним станціям, але були обмежені в ударах по об’єктах на території рф.

Наступного дня після отримання дозволу на використання даних далекобійних ракет для ударів по російській території, Сили оборони України завдали удару по складах боєприпасів у Брянській області РФ. За інформацією ЗМІ, Україна використала 8 американських балістичних ракет, з яких дві нібито були збиті російською ППО. Наразі невідомо, скільки ракет залишилося в Україні, однак адміністрація Байдена все ще має право передавати надлишкову американську зброю.

Виділені мільярди доларів могли б покрити витрати на заміну ATACMS, які коштували приблизно мільйона доларів на момент виробництва. А втім, армія США прагне підтримувати власні запаси ATACMS, поки нова ракета Precision Strike Missile не стане широко доступною.

Ракети ATACMS високо цінуються в усьому світі. США експортували їх до багатьох країн, зокрема Австралії, Південної Кореї, Румунії, Греції, Туреччини, Польщі та Марокко.

Нагадаємо, Від “хохла” до героя: як українське кіно ламає стереотипи і здобуває світове визнання

Анастасія Князєва - pravdatutnews.com

Читайте також
США надали понад 150 мільйонів фінансової допомоги на розвиток України США надали понад 150 мільйонів фінансової допомоги на розвиток України
Сполучені Штати Америки надали фінансову допомогу для розвитку України, зокрема на розширення судової реформи та протидії агресії з боку Рос. Загальна сума американської допомоги становить 155 мільйонів доларів.
Вступ України в НАТО: Блінкен назвав умову Вступ України в НАТО: Блінкен назвав умову
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжує докладати всіх зусиль для вступу до НАТО, однак є певні перешкоди.
США виділять Україні 150 мільйонів доларів на військову допомогу США виділять Україні 150 мільйонів доларів на військову допомогу
Конгрес Сполучених Штатів Америки ухвалив надання додаткових 150 мільйонів доларів допомоги Україні. Зокрема кошти направлять на покращення ситуації у сфері військової безпеки.
Loading...
Load next