Мінімальні поставки: Україна отримала менше 50 ракет ATACMS
ATACMS — це тактична балістична ракета, яка може бути використана з установок M270 MLRS (дві ракети) або HIMARS (одна ракета), що вже є на озброєнні України. Її дальність досягає 300 кілометрів. Ракети були доставлені двома партіями — наприкінці 2023 року та у березні 2024-го.
Про це пише Forbes.
ЗМІ припускали, що перше використання ракет ATACMS проти російських військ відбулося в жовтні 2023 року, коли українські сили завдали ударів по гелікоптерах та техніці російських окупантів на аеродромах поблизу Луганська та Бердянська.
З того часу українські військові стріляли ракетами ATACMS, зокрема російським радіолокаційним станціям, але були обмежені в ударах по об’єктах на території рф.
Наступного дня після отримання дозволу на використання даних далекобійних ракет для ударів по російській території, Сили оборони України завдали удару по складах боєприпасів у Брянській області РФ. За інформацією ЗМІ, Україна використала 8 американських балістичних ракет, з яких дві нібито були збиті російською ППО. Наразі невідомо, скільки ракет залишилося в Україні, однак адміністрація Байдена все ще має право передавати надлишкову американську зброю.
Виділені мільярди доларів могли б покрити витрати на заміну ATACMS, які коштували приблизно мільйона доларів на момент виробництва. А втім, армія США прагне підтримувати власні запаси ATACMS, поки нова ракета Precision Strike Missile не стане широко доступною.
Ракети ATACMS високо цінуються в усьому світі. США експортували їх до багатьох країн, зокрема Австралії, Південної Кореї, Румунії, Греції, Туреччини, Польщі та Марокко.
Нагадаємо, Від “хохла” до героя: як українське кіно ламає стереотипи і здобуває світове визнання
Анастасія Князєва - pravdatutnews.com