Британське військове обладнання потрапляло до Росії через компанію, створену інстамоделлю

Британське військове обладнання потрапляло до Росії через компанію, створену інстамоделлю
BBC: британське військове обладнання потрапляло до Росії через компанію, яку заснувала 25-річна інстамодель з Казахстану

Оптика британського виробництва, призначена для використання в ракетах, танках та літаках, попри санкції, надходила до Росії через компанію-посередника, засновану 25-річною інстамоделлю з Казахстану.

Про це йдеться у розслідуванні BBC, яке посилається на митні документи.

За інформацією журналістів, високотехнологічне обладнання на суму 2,1 мільйона доларів, вироблене британською компанією Beck Optronic, продавалося російським компаніям, які мають зв’язки з військовими. Зокрема, товари надходили до компанії Sol Group у Смоленську та Уральського оптико-механічного заводу.

Цей британський виробник працював над британськими танками Challenger 2 і винищувачами F-35. Лінзи та оптичні технології, які продає Beck Optronics, спеціально внесли до списку товарів, які не можуть бути легально експортовані до росії, або для продажу яких потрібен дозвіл Лондона.

Однак BBC вдалося ідентифікувати шість партій таких товарів, які були переправлені до Росії через компанії-посередники Rama та Shisan LLC, обидві з яких зареєстровані за однією адресою в Бішкеку, столиці Киргизстану.

Rama Group LLC була заснована в лютому 2023 року, а її директоркою була 25-річна Валерія Байгащина. Вона родом із Казахстану, але мешкає в Білорусі. Згідно з її соцмережами, вона працює моделлю.

У бесіді з журналістами пані Байгащина підтвердила, що була засновницею компанії, але продала її в травні. Вона також заявила, що під час її володіння компанія «не займалася подібними постачаннями». Пізніше, у листі, дівчина назвала звинувачення «смішними» та такими, що ґрунтуються на «неправдивих відомостях».

Як зазначає BBC, Байгащина, продала Rama Group своїй найкращій подрузі Ангеліні Журенко, яка керує бізнесом жіночої білизни в Казахстані. Та запевнила, що «торгова діяльність здійснюється виключно у межах чинного законодавства Киргизстану». Власник Shisan LLC також відкинув звинувачення.

Британський виробник також запевнив, що не порушував санкцій, не мав жодних зв’язків з Росією чи Киргизстаном і не був обізнаний із постачаннями. BBC зазначає, що немає жодних доказів, які б свідчили про те, що Beck Optronics знала про ці поставки або що кінцевим пунктом призначення лінз була Росія.

Нагадаємо, Біткойн вперше перевищив $96 тисяч

Анастасія Князєва - pravdatutnews.com

Читайте також
"Має бути швидкість та свобода дій": Варшава передасть Києву першу партію оборонної зброї наступного тижня "Має бути швидкість та свобода дій": Варшава передасть Києву першу партію оборонної зброї наступного тижня
Раніше Польща повідомила, що готова передати Україні боєприпаси, переносні зенітно-ракетні комплекси Grom та різні типи безпілотників.
Loading...
Load next