Грузія відмовилася від переговорів щодо вступу в ЄС до 2028 року

Грузія відмовилася від переговорів щодо вступу в ЄС до 2028 року
До кінця 2028 року країна відмовляється від будь-яких бюджетних дотацій від Європейського Союзу

28 листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе оголосив, що країна відкладає питання початку переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року.

Про це повідомляє грузинська служба "Радіо Свобода".

Сьогодні ми вирішили не ставити питання відкриття переговорів з Євросоюзом на порядок денний до кінця 2028 року. Також до кінця 2028 року ми відмовляємося від будь-яких бюджетних дотацій від Європейського Союзу. Кінець 2028 року – це час, коли Грузія буде готова, належним чином підготовлена ​​з економічного погляду, розпочати переговори про вступ до Європейського Союзу у 2030 році, -  оголосив Кобахідзе.

Він підкреслив, що Грузія прагне приєднатися до ЄС "гідно, зі здоровою демократичною системою та сильною економікою", а не "жебракуючи та стоячи на одній нозі".

У відповідь на цю заяву президентка Саломе Зурабішвілі зазначила, сьогоднішній день став символом конституційного перевороту та відходу від Європи у напрямку Росії.

Уряд, що втратив легітимність, оголосив війну власному народу, - заявила вона.

Біля парламенту Грузії почався стихійний протест, де громадяни висловлюють своє невдоволення рішенням уряду.

Нагадаємо, Грузія призначила вибори президента на грудень: вперше без народного голосування

Юлія Педюк  - pravdatutnews.com

Читайте також
«Грузинська мрія» відмовилась змінювати закон про «іноагентів» попри домовленість з Радою Європи «Грузинська мрія» відмовилась змінювати закон про «іноагентів» попри домовленість з Радою Європи
Генсек Ради Європи повідомив, що Грузія порушила зобов’язання та відмовилася змінювати суперечливий закон про «іноагентів»
Грузія до 2030 року буде готова вступити в ЄС — керівна партія Грузія до 2030 року буде готова вступити в ЄС — керівна партія
У партії "Грузинська мрія" заявили, що діють виключно в межах національних інтересів і не підуть на жодні компроміси, які можуть їм зашкодити
У Європі заявили, що Грузія не зможе стати членом ЄС, якщо уряд не змінить свій курс У Європі заявили, що Грузія не зможе стати членом ЄС, якщо уряд не змінить свій курс
Міністри у справах Європи 13 держав ЄС оприлюднили спільну заяву стосовно Грузії: у ній йдеться, що країна не зможе стати членом блоку, якщо влада не змінить свій курс.
Loading...
Load next