«Парковий» облік у Львові: чому межі зелених зон – це важливо?

«Парковий» облік у Львові: чому межі зелених зон – це важливо?
Львів багатий на парки та сквери, тільки-от не цінує це.

Львів багатий на парки та сквери, тільки-от не цінує це. У межах аудиту різних галузей життєдіяльності міста «Батьківщина Львова» вирішила дослідити й екологічний аспект, адже так і недочекалася відповіді від мерії на низку запитів, які скеровувала впродовж останніх років.

Очільниця Львівського осередку ВО «Батьківщина»  Наталія Тимчій зазначає: «Ми одні з небагатьох відстоюємо права громадян України на свою землю, у львів’ян як такої землі немає, наша земля спільна з вами – це є парки, сквери, зони, де ми відпочиваємо і я не хочу, щоб мої діти не мали можливості прийти в парк, який є сьогодні, а завтра це вже буде забудований майданчик».

Те, наскільки визначення меж парків важливе, показує досвід Горіхового гаю, який активно відстоювали спільно з мешканцями та активістами представники львівської «Батьківщини». Вони згуртувалися, збирали підписи, реєстрували петицію, апелювали до народних обранців, організовували пікети, а потім спільно із міським депутатським корпусом написали звернення із необхідністю закріпити межі парку.

«Я наголошую: Горіховий гай має 4 секції, лише дві з них є затверджені, а дві ще досі не прийняті в своїх межах і ми як мешканці цього району переживаємо за те, щоб ці межі не були порушені забудовниками», - Наталія Тимчій, очільниця Львівського осередку ВО «Батьківщина».

Відтак, цей громадський аудит допоможе дізнатися мешканцям, чим володіє місто. А парки та сквери чи не єдина земля львів’ян, якою вони можуть спільно розпоряджатися.

Громадський активіст Андрій Вихопень наголошує: «Межі важливі для того, щоб були рамки як для забудовників, так і для чиновників. Якщо цих меж нема, то з’являються можливості для корупційних дій. Стільки років вже незалежна держава і до сих пір ще не визначені межі парків, скверів і тих самих водоймищ, ніхто не знає, де їхній початок і де кінець і всі ці роки попередня і теперішня влада користується цими можливостями».

На тому, що за межі зелених зон потрібно боротись, наголошує й експерт Андрій Бережницький, який є начальником відділу Держгеокадастру у Львові.

Відтак, містянам дає такі настанови: «Звичайно, що стимулювати присвоєння кадастрового номеру парку, тому що коли цей номер присвоїться, будуть і чіткі межі і не буде виникати питання про  захоплення цього парку, про приватизацію інших сторонніх осіб в межах існуючого парку».

Очільниця Львівського осередку ВО «Батьківщина» Наталія Тимчій додає: «Львів історично славився своїми парками, архітектурно-ландшафтні заповідні зони, куди приїжджали з цілих околиць відпочивати і прикро, що зараз Львів втрачає цей статус. Не може бути так, що ми не знаємо, скільки в нас є землі, скільки в нас є дерев, водойм, будинків, ми маємо чітко зрозуміти, що в нас є в наявності і чітко це облікувати».

Загалом на території Львова є 31 парк, 14 з яких – це об’єкти природно-заповідного фонду, решта 17 – це об’єкти рекреаційного призначення. Більшість цих зелених зон не мають офіційно закріплених меж, особливо землі рекреаційного призначення, а це означає, що вони абсолютно не захищені від самовільної забудови й втрати цінних зелених насаджень і порід.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Loading...
Load next