Безвідходне виробництво: як у Львові скляні пляшки перетворюють у витвори мистецтва (відео)

Безвідходне виробництво: як у Львові скляні пляшки перетворюють у витвори мистецтва (відео)
У львівській майстерні використані скляні пляшки перетворюються на вишукані елементи декору та незвичний посуд.

У львівській майстерні використані скляні пляшки перетворюються на вишукані елементи декору та незвичний посуд. Художники займаються цим вже близько 3-х років. За цей час налагодили співпрацю з кав'ярнями та ресторанами, які й надають майстрам матеріал для роботи. Спочатку пляшки відстоюють у воді, щоб було легше позбутися наліпки. Після цього, залежно від запланованого продукту, роблять мітки та обрізають зайві частини, а вже потім приступають до шліфування.

Після того, як пляшку відшліфували, майстри у спеціальній камері наносять будь-який напис або ж додають склу матовості. Роблять це за допомогою піску, що випускають під великим тиском. Рослини в пляшках майстриня вирізає з міді й кладе всередину пляшки, яку потім запікають у муфельній печі.

"Біля двох годин спікається скло…..гак, щоб можна було повісити на стіну", - розповіла засновниця майстерні, Роксолана Худоба.

Таким самим методом виготовляють і ось такі тарілки з пляшок з під вина та пива. Також, розповідають майстри, зараз користуються популярністю прикраси зроблені з тарілок. Частину посуду, де є візерунок спочатку треба по мітці вирізати.

"І отак, маємо такий кусочок….. от такі брошки та підвіски", - зазначила майстриня Ольга Бер’янич.

Художники кажуть, що в них безвідходне виробництво, бо навіть з битого скла, щось та й можна змайструвати. Раніше усю виготовлену продукцію можна було придбати у магазині, але карантин вніс свої корективи і його довелося зачинити. Однак це лише підштовхнуло митців розгорнути свою діяльність в онлайні.

"Ми цього року теж створили окремо сайт…..упакування без бульбашкове, без поліетилену", - додала Роксолана Худоба. 

Зараз вже розробляються плани щодо розширення майстерні.

"Хочеться ще більше продукції робити….. робити тарілки, якраз теж зараз хочемо більше працювати над цією темою", - зізнається майстриня. 

Ось так львівські художники на вторинній переробці використаного скла змогли побудувати бізнес. До слова, ціни на вироби тут стартують від 100 гривень.

 

Читайте також
Червона доріжка та оркестр під відкритим небом: Львівська опера відкрила новий театральний сезон (відео) Червона доріжка та оркестр під відкритим небом: Львівська опера відкрила новий театральний сезон (відео)
Львівська національна опера урочисто розпочала свій 122-ий театральний сезон.
«Як домовлявся Майдан»: документальний фільм про події революції «Як домовлявся Майдан»: документальний фільм про події революції
У річницю Революції Гідності, 21 листопада, покажуть документальний фільм «Як домовлявся Майдан».
Мистецтво скла: у Львові обрали переможця премії професора Андрія Бокотея (відео) Мистецтво скла: у Львові обрали переможця премії професора Андрія Бокотея (відео)
Давність його загадковості сягає глибокої давнини. Україна ж славилася так званими майстрами-склодувами з давніх часів. Майбутнє ж покоління успішно продовжує цю справу. Цьогоріч у Львові уже традиційно обрали переможців премії професора Андрія Бокотея.
Loading...
Load next