Безвідходне виробництво: як у Львові скляні пляшки перетворюють у витвори мистецтва (відео)

Безвідходне виробництво: як у Львові скляні пляшки перетворюють у витвори мистецтва (відео)
У львівській майстерні використані скляні пляшки перетворюються на вишукані елементи декору та незвичний посуд.

У львівській майстерні використані скляні пляшки перетворюються на вишукані елементи декору та незвичний посуд. Художники займаються цим вже близько 3-х років. За цей час налагодили співпрацю з кав'ярнями та ресторанами, які й надають майстрам матеріал для роботи. Спочатку пляшки відстоюють у воді, щоб було легше позбутися наліпки. Після цього, залежно від запланованого продукту, роблять мітки та обрізають зайві частини, а вже потім приступають до шліфування.

Після того, як пляшку відшліфували, майстри у спеціальній камері наносять будь-який напис або ж додають склу матовості. Роблять це за допомогою піску, що випускають під великим тиском. Рослини в пляшках майстриня вирізає з міді й кладе всередину пляшки, яку потім запікають у муфельній печі.

"Біля двох годин спікається скло…..гак, щоб можна було повісити на стіну", - розповіла засновниця майстерні, Роксолана Худоба.

Таким самим методом виготовляють і ось такі тарілки з пляшок з під вина та пива. Також, розповідають майстри, зараз користуються популярністю прикраси зроблені з тарілок. Частину посуду, де є візерунок спочатку треба по мітці вирізати.

"І отак, маємо такий кусочок….. от такі брошки та підвіски", - зазначила майстриня Ольга Бер’янич.

Художники кажуть, що в них безвідходне виробництво, бо навіть з битого скла, щось та й можна змайструвати. Раніше усю виготовлену продукцію можна було придбати у магазині, але карантин вніс свої корективи і його довелося зачинити. Однак це лише підштовхнуло митців розгорнути свою діяльність в онлайні.

"Ми цього року теж створили окремо сайт…..упакування без бульбашкове, без поліетилену", - додала Роксолана Худоба. 

Зараз вже розробляються плани щодо розширення майстерні.

"Хочеться ще більше продукції робити….. робити тарілки, якраз теж зараз хочемо більше працювати над цією темою", - зізнається майстриня. 

Ось так львівські художники на вторинній переробці використаного скла змогли побудувати бізнес. До слова, ціни на вироби тут стартують від 100 гривень.

 

Читайте також
«Як домовлявся Майдан»: документальний фільм про події революції «Як домовлявся Майдан»: документальний фільм про події революції
У річницю Революції Гідності, 21 листопада, покажуть документальний фільм «Як домовлявся Майдан».
Сексологиня Олена Дмитрієнко презентувала книгу «Ніхто» у Львові (відео) Сексологиня Олена Дмитрієнко презентувала книгу «Ніхто» у Львові (відео)
Цей психологічно-детективний роман став першим друком у творчому доробку авторки. Разом з тим – це лише одна з частин трилогії.
Червона доріжка та оркестр під відкритим небом: Львівська опера відкрила новий театральний сезон (відео) Червона доріжка та оркестр під відкритим небом: Львівська опера відкрила новий театральний сезон (відео)
Львівська національна опера урочисто розпочала свій 122-ий театральний сезон.
Loading...
Load next