Мистецтво скла: у Львові обрали переможця премії професора Андрія Бокотея (відео)

Мистецтво скла: у Львові обрали переможця премії професора Андрія Бокотея (відео)
Давність його загадковості сягає глибокої давнини. Україна ж славилася так званими майстрами-склодувами з давніх часів. Майбутнє ж покоління успішно продовжує цю справу. Цьогоріч у Львові уже традиційно обрали переможців премії професора Андрія Бокотея.

Різнобарвність, ідейність та неповторність – усе це про роботи молодих художників-склярів, призерів цьогорічного, та й не лише, конкурсу професора Андрія Бокотея. Богдан – володар трьох премії конкурсу. Каже свої сили випробував не вперше. Однак саме робота під назвою "Сіль" увійшла в трійку цьогорічних переможців.

Саме ось цей надколотий край вийшов випадково, під час шліфування робота впала і розбилася. І відтоді я думаю застосовувати таку техніку випадкову. Це повністю усе скло. Всередині ефект дисоксиду міді, - зауважив володар 3-ої премії Андрія Бокотея Богдан Ломоносов.

Робота з таємничою назвою "Приховані наміри" справа рук ось цієї тендітної дівчини. Каже: було надзвичайно приємно отримати другу премію, адже це уже розуміння, що роботу гідно оцінили відомі професори та майстри.  

Раніше в своїй творчості я завжди робила такі масивні роботи. Великі, важкі, масивні. І саме цього року мені захотілося зробити щось таке легке, повітряне. І саме ця робота вона така повітряна. Також в цьому є свій сенс, - розповіла володарка 2-ої премії Андрія Бокотея Юлія Галишин.

До прикладу, "Амфора" – робота минулорічної переможниці конкурсу. Дівчина каже, навіть не сподівалася на таку високу оцінку свої творчості, і їй це неабияк приємно.  

Я взагалі з Одеси, а це скло я збирала на пляжах в Одесі. Це бите скло, яке можна знаходити на пляжах. Воно відшліфоване водою, піском, часом. Якось в мене така асоціація з Одесою, з дитинством. Скло,  амфори. Я це поєднала і вийшла така робота, - зізналась володарка 1-ої премії Андрія Бокотея 2020 Інга Делієва.

Цьогоріч у конкурсі взяли участь понад півсотні учасників. З яких знані фахівці обрали трійку найкращих робіт. Сам іменитий професор зізнається, радий що конкурс уже є традиційним. Адже це – неймовірна можливість розкрити творчий потенціал молодих майстрів.

Дуже ретельно переглядали це все і вибрали. І добре, що вибрали цих переможців. Мені дуже важливо, що не зупиняється цей процес, а що він має продовження. І молоді митці-склярі вони з таким ентузіазмом працюють, що то просто приємно дивитися, - зазначив професор, академік та Народний художник України Андрій Бокотей.

Дипломовані митці віком не старші ніж 35 років – чи не єдина вимога для учасників. За роки існування конкурсу переможець отримував поїздку на конференцію в Китаї та можливість залишити свою роботу в експозиції одного із тамтешніх музеїв. Тоді як володарі  другого та третього місць отримували грошову винагороду. Натомість цьогоріч скеровано більше на підтримку молодих художників. 

Переможець першої премії працює 5 днів на гутній печі, виконуючи свої роботи і в майстернях інших технологій кафедри художнього скла. Виконані роботи, якщо будуть результативні ми їх виставляємо в Музеї скла у Львові. Але й весь процес знімається на відео, знімається на фото, - повідомив керівник проєкту Михайло Бокотей.

І хоча подорож до Китаю – можливість унікальна, однак, кажуть цьогорічні переможці,  попрацювати у гутній техніці – це  не менш коштовна особлива для них можливість.

Гута - це дуже цікава техніка. В ній є екшн, ти знімаєш це все. Є вогонь, є полум'я. Дуже цікава техніка і дуже можна поєднувати з різними матеріалами і різними техніками. Вона є універсальна. Вона може йти як в дизайн, так і в щось творче. Вона навіть має якусь таку форму перфоменсу, - зізнався володар премії Андрія Бокотея Богдан Ломоносов.

До слова, така навчальна гутна піч в академії мистецтв є єдиною в Україні. Ба більше, одна із небагатьох у Європі. 

Гутна техніка обробки скла, вона є найдорожча, найкоштовніша, найскладніша, найважливіша для нас. І зрештою для українського художнього скла вона є, так би мовити, найтрадиційніша, з багатовіковими традиціями, - зауважив керівник проєкту Михайло Бокотей.

Конкурс, що немає аналогів в Україні цьогоріч відбувся уже вчетверте. Натомість виставку тут в галереї Академії мистецтв можна побачити іще до 3-го жовтня.  

 

Читайте також
У Львові презентували виставку артоб'єктів, які створені з бронеплит (відео) У Львові презентували виставку артоб'єктів, які створені з бронеплит (відео)
Уперше справжні бронеплити, що успішно виконали свою місію в бою, перетворили на арт-об’єкти. Виставка проєкту «ArtArmor» у Музеї-Арсеналі триватиме до 17 січня.
У Львові виступив оркестр "INSO-Львів", закликавши світ закрити небо над Україною (відео) У Львові виступив оркестр "INSO-Львів", закликавши світ закрити небо над Україною (відео)
Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» своїм виступом закликав світ закрити небо над Україною. А в іншій частині центру міста відбулася музична акція «Єднаймося мільйони»  
Червона доріжка та оркестр під відкритим небом: Львівська опера відкрила новий театральний сезон (відео) Червона доріжка та оркестр під відкритим небом: Львівська опера відкрила новий театральний сезон (відео)
Львівська національна опера урочисто розпочала свій 122-ий театральний сезон.
Loading...
Load next