Форма збірної України: УЄФА пояснило своє скандальне рішення щодо гасла "Героям слава!"

Форма збірної України: УЄФА пояснило своє скандальне рішення щодо гасла "Героям слава!"
В Спілці європейських футбольних асоціацій (УЄФА) пояснили своє рішення щодо заборони лозунгу "Героям слава!" на формі збірної України.

У новій формі збірна України має грати на Євро-2020, який стартує вже цієї п'ятниці. Однак, в УЄФА дійшли до висновку, що форма збірної України має мілітаристський та політичний мотиви. Зокрема, це стосується гасла "Героям слава!", яке на думку представників європейської спілки футболу, у поєднанні з фразою "Слава Україні!" має очевидний політичний підтекст.

Про це в УЄФА повідомили у відповідь на запит Tribuna.com.

Після висловленої стурбованості з боку Російського футбольного союзу УЄФА підтвердив свою позицію щодо елементу дизайну на передньої частини футболки національної збірної України. У резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН, яку схвалили держави-члени, визнані ті територіальні межі, які зображені на формі національної збірної. З цієї причини УЄФА не вимагає яких-небудь змін цього елементу дизайну, оскільки він відповідає критеріям, викладеним у статті 12 правил УЄФА про екіпіровку, - йдеться у повідомленні.

Однак, в УЄФА додали, що слоган "Слава Україні!" сам по собі може розглядатися як загальна і неполітична фраза загальнонаціонального значення. Отже, він може бути присутнім на футболках збірної України. А от гасло "Героям Слава!" має бути вилученим, щоб екіпірування "жовто-синіх" могло використовуватися на матчах європейського чемпіонату під егідою УЄФА. 

УЄФА уважно вивчив недавно доданий на новий комплект форми слоган "Героям слава", який був представлений на ознайомлення в УЄФА, а в підсумку й затверджений в грудні 2020 року. Однак в той час не розглядалася взаємозв'язок між двома фразами. Після подальшого аналізу було прийнято рішення, що конкретне поєднання двох фраз вважається винятково політичним за своєю природою, має історичний і мілітаристський підтекст, - заявили в УЄФА.

Нагадаємо, що нову форму збірна України представили 6 червня. На оновленому варіанті зображена карта України, разом з анексованим Кримом, та написи "Слава Україні" і "Героям слава". Раніше попри скандальні заяви Росії, УЄФА схвалила форму збірної України для виступу на Чемпіонаті Європи й в той час до форми не було жодних претензій. 

 187
 
Читайте також
УЄФА схвалила форму збірної України з футболу для Євро-2020 (фото) УЄФА схвалила форму збірної України з футболу для Євро-2020 (фото)
Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) схвалила форму збірної України для виступу на Чемпіонаті Європи - Євро-2020, попри протести Російської Федерації та заяви про те, що у новій формі "закладений конфлікт".
УЄФА заборонило гасло "Героям слава!" на новій формі збірної України (фото) УЄФА заборонило гасло "Героям слава!" на новій формі збірної України (фото)
У новій формі збірна України має грати на Чемпіонаті Європи з футболу, який стартує вже цієї п'ятниці. Однак, УЄФА вимагає від України прибрати із форми фразу "Героям слава!", оскільки вона має "політичний підтекст".
"У ній закладено конфлікт": у Росії закликали заборонити форму збірної України для Євро-2020 (відео) "У ній закладено конфлікт": у Росії закликали заборонити форму збірної України для Євро-2020 (відео)
Російським політикам не сподобалося зображення Криму в складі України, яке зображене на новій формі української збірної до Євро-2020. Зокрема депутат Державної Думи Росії зробив відверту заяву щодо екіпірування України, у якому та гратиме на чемпіонаті Європи.
Loading...
Load next